۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

رئیس کل دادگستری مازندران معرفی شد

مراسم تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران امروز با حضور معاون اول قوه قضائیه و مسئولان استانی در ساری برگزار شد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مراسم تکریم حجت‌الاسلام محمد علی تقوی فرد و معارفه حجت الاسلام محمد صادق اکبری امروز با حضور معاون اول قوه قضاییه، نماینده ولی فقیه در استان و مسئولان استانی در مجتمع قضایی امام خمینی (ره) دادگستری مازندران برگزار شد.

آیت الله نورالله طبرسی، نماینده ولی فقیه در مازندران در این مراسم با اشاره به اینکه مدیریت‌های متغیر برای سکانداری دستگاه قضا  فرصتی برای ارائه خدمت و وظایف بهتر و قطعا تحولات خیرخواهانه است، اظهار داشت: فلسفه وجودی دستگاه قضا اجرای عدالت است. طبق دستورالهی همه باید عادل باشیم اما در قوه قضاییه عدالت شرط است و قضات باید عادلانه، حکیمانه و بدون حب و بغض داوری کنند.

وی بیان کرد: خداوند پیامبران را برای تبلیغ دین، اجرای عدالت و میزان ارسال کرد، قضاوت مسئولیت سنگین و بزرگی است و بدانیم بدون عدالت مفهومی ندارد. در دستگاه قضا سلسله مراتب اداری رعایت شود و قضات وحدت، انسجام، همسویی و برادری داشته باشند تا عدالت را به درستی اجرا کنند.

امام جمعه ساری بیان کرد: جامعه دارای سه قشر با هم، بی هم و یا برهم است که جامعه بی هم دارای گرفتاری‌های اجتماعی، سیاسی و حکومتی است اما اگر همه ید واحد باشیم مشکلات رفع می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان مازندران منصوب شدرئیس‌کل دادگستری گلستان: برخی مدیران مانع رونق تولید هستندآئین تکریم و معارفه رئیس جدید و سابق دادگستری استان اردبیل به روایت تصویر

وی با بیان اینکه قضاوت امری سنگین و  حق الناس است، افزود: قضاوت امری فنی است که این امر مهم هوش و تشخیص  قضایی می‌خواهد. همچنین قضات عالم به زمان باشند  و پاکی و طهارت این مسیر را طی کنند و انتظار داریم زمان رسیدگی در آیین دادرسی کوتاه‌تر شود و تکریم ارباب رجوع را حفظ کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران ادامه داد: امروز دشمنان ما هم‌قسم ومتحد شدند تا جامعه اسلامی را ساقط  کنند که در این شرایط  همه ما مسئول هستیم و باید پشت ولایت فقیه باشیم  زیرا ما وارث خون شهدا هستیم و باید میراث دار باشیم و این انقلاب را حفظ کنیم.

حجت الاسلام موسوی، معاون فرهنگی وپیشگیری دادگستری مازندران نیز گفت: جایگاه قضاوت جایگاه انبیا است. اجرای عدالت، احقاق حق و خدمتگذاری به مردم  با حفظ شان و استقلال دستگاه قضا در دادگستری‌های حاکم است.

حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد، رئیس کل سابق دادگستری مازندران  نیز اظهار داشت: اقدامات زیادی در زمینه قضایی، اداری و ساختمانی صورت گرفت که همه این اقدامات برای رضای خدا بوده است.

وی افزود: از این جابجایی راضی هستم و  در هر سنگری باید خدمتگذار واقعی انقلاب باشیم.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking