۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

2 هزار تن شکر در استان مرکزی توزیع شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: از ابتدای امسال تا روز گذشته 2 هزار و 200 تن شکر وارد استان شده که همه آن را به نمایندگانی که سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده‌اند، تحویل داده شده است.
- اخبار استانها -

 جواد حسنی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اراک، با اشاره به تامین شکر دولتی اظهار داشت: از ابتدای امسال تا روز گذشته دو هزار و 200 تن شکر وارد استان شده که همه آن را به نمایندگانی که سازمان صنعت، معدن و تجارت معرفی کرده‌اند، تحویل داده‌ایم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی افزود: مشکلی در زمینه شکر نداشته و در انبارهای شرکت غله استان شکر وجود دارد.

وی با اشاره به خرید تضمینی گندم در استان تصریح کرد: قیمت مصوب‌شده تاکنون یک هزار و 700 تومان است اما احتمال افزایش قیمت تا یک هزار و 850 تومان هم وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.

حسنی ادامه داد: پیش‌بینی افزایش خرید تضمینی گندم تا  30 درصد در مقایسه به سال گذشته را داریم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با اشاره به افزایش قیمت ماکارانی بیان کرد: صنف، صنعت و کارخانه تولیدکننده برای گندمی که خریداری می‌کردند مشمول یارانه بودند و حداکثر با قیمت کیلویی یک هزار تومان تحویل داده می‌شد.

اهواز| بی‌توجهی به دغدغه‌ چغندرکاران خودکفایی شکر را به خطر می‌اندازد20 تن شکر خارج از شبکه در اشتهارد کشف شدطرح ضربتی نظارت بر توزیع شکر برای جلوگیری از احتکار در اردبیل اجرا شد

وی افزود: اما از چند هفته گذشته، گندم را با قیمت تمام‌شده خریداری می‌کنند که به تبع قیمت مواد اولیه دو برابر شده است، عمده افزایش قیمت ماکارانی این بوده و ممکن است دیگر مولفه‌ها هم در این امر دخیل باشد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان مرکزی با اشاره به خرید تضمینی کلزا عنوان کرد: نزدیک به 10 روز دیگر خرید تضمینی کلزا در استان آغاز می‌شود و قیمت مصوب آن هم 3 هزار و 900 تومان است، سال گذشته 3 هزار تن کلزا خریداری شد.

وی با اشاره به روند صدور حواله خرید آرد تصریح کرد: نانوایان برای خرید آرد در سامانه ثبت نام و براساس حواله صادرشده، آرد از کارخانه به نانوایی منتقل می‌شود، باتوجه به این که دولت به آرد یارانه زیادی را اختصاص می‌دهد، شرکت غله در ارسال و انتقال آرد به نانوایی متقاضی، نهایت دقت را دارد به گونه‌ای که پس از انتقال، نانوا حواله صادر شده را باید مهر کند.

کلیدواژه ها :استان مرکزی
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking