۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۳

معاون اول قوه قضاییه در ساری:

پرونده‌ها در شورای حل اختلاف باید به سازش ختم شود

شورای حل اختلاف به منظور صلح و سازش طرفین دعوی راه اندازی شده است و پرونده‌ها در این شورا باید به سازش ختم شود.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضاییه در آیین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری مازندران گفت: رییس کل جدید دادگستری مازندران موظف است تا ۱۰ خرداد ماه همه احکام اجرا نشده را با ذکر علت به من ارائه کند.
وی با بیان اینکه ما خودمان پرونده تولید نمی‌کنیم و ورودی پرونده‌ها در دادگستری ها بسیار زیاد است، افزود: ما وارث این مجموعه هستیم و باید تلاش کنیم تا ورودی پرونده‌ها به دستگاه قضایی کم شود.
معاون اول قوه قضاییه گفت: شورای حل اختلاف  به منظور صلح و سازش طرفین دعوی راه اندازی شده است و کار این شورا قضاوت و صدور حکم نیست و پرونده‌ها در شورای حل اختلاف باید به سازش ختم شود.   معاون اول قوه قضاییه  با اشاره به حفظ حریم  دریا و رودخانه ها گفت: حریم دریا، رودخانه و شهرها باید حفظ شود تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.
وی از رییس کل جدید دادگستری مازندران خواست: احکام متناسب بازدارنده را اجرا کنند و برای کم کردن زندانی ها مجازات جایگزین حبس را اعمال کنند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای افزود: منزلت کارمند دستگاه قضایی باید حفظ شود و نباید اعتماد مردم به دستگاه قضا سلب شود.
وی گفت: منابع طبیعی، وزارت نیرو، شهرسازی و مسکن باید به میدان بیایند تا کسی به حریم دریا، رودخانه و شهر تجاوز نکند.
حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دشمنی های اخیر آمریکا با بیان اینکه شیطان صفت‌ها هم پیمان شدند تا ما را از مسیر حق بازدارند، افزود: آمریکا به چیزی جز نابودی ما راضی نمی‌شود.   در پایان این مراسم حجت الاسلام اکبری به عنوان رئیس کل جدید دادگستری مازندران معرفی شد.   همچنین از زحمات حجت الاسلام تقوی فرد رئیس کل پیشین دادگستری مازندران قدردانی شد و وی به سمت قاضی دیوان عالی کشور منصوب شد.  
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking