۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲

کشف کالاهای احتکار شده به ارزش ۳ میلیارد ریال در اردبیل

رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی استان اردبیل از کشف انبار احتکار انواع رادیاتور و پکیج به ارزش ۳ میلیارد ریال در اردبیل خبر داد.

سلیم کریمی، رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،گفت: بر مبنای اخبار واصله و گزارش‌های مردمی مبنی بر عدم اعلام موجودی و احتکار انواع رادیاتور و پکیج و سایر وسایل گرمایشی توسط یکی از اصناف، تیمی از بازرسیان و ضابطین قضایی در قالب گشت مشترک به محل اعزام شدند.

وی افزود: در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد در منزل مسکونی که به عنوان انبار استفاده می‌شده و اطلاعات آن در سامانه جامع انبار‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت ثبت نشده انواع کالا‌های ذکر شده به ارزش بیش از ۳ میلیارد ریال به صورت عمده احتکار شده است.

رئیس شعبه سیار تعزیرات حکومتی استان اردبیل تصریح کرد: با دستور قضایی محل انبار این کالا‌های دپو شده پلمپ گردید و به زودی دستور فروش و عرضه آن‌ها به نرخ رسمی بین مردم صادر خواهد شد.

سلیمی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کلیه اصناف ملزم هستند تمام موجودی کالا‌های خود را به صورت ماهانه به اتحادیه مربوط گزارش نمایند و اگر صنفی این کار را انجام ندهد مشمول احتکار و طبق ضوابط قانونی با این اصناف برخورد خواهد شد.

وی از مردم خواست در صورت اطلاع از انبار‌های احتکار شده با شماره تلفن ۳۳۴۰۴۱۰۰ تعزیرات حکومتی استان اردبیل و ۱۲۴ نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تماس گرفته و موضوع را گزارش نمایند تا در اسرع وقت رسیدگی قضایی صورت گیرد.

کلیدواژه ها :احتکار
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking