۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۱۲

پرداخت ۴۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: چهار هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی در اردبیل پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، قاسم رحیمی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل امروز در جلسه کارگروه اشتغال اردبیل گفت: از این مبلغ ۳ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال مربوط به حوزه اشتغال پایدار روستایی و ۸۸۰ میلیارد ریال هم مربوط به حوزه نهاد‌های حمایتی است.

وی اظهارداشت: از این مقدار تاکنون سه هزار و ۳۱۰ میلیارد ریال تخصیص یافته که هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال مربوط به اشتغال روستایی و ۶۸۰ میلیارد ریال آن مربوط به نهاد‌های حمایتی است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: سهم بانک کشاورزی از این مبلغ ۲ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال، بانک توسعه تعاون ۸۶۰ میلیارد ریال و صندوق کارآفرینی امید ۷۴۰ میلیارد ریال است.

رحیمی گفت: تا کنون هزار و ۴۵۰ میلیار ریال تسهیلات اشتغال روستایی در استان پرداخت شده که هزار میلیارد ریال در بخش کشاورزی، ۲۵۰ میلیارد ریال در حوزه صنعت، و ۱۶۰ میلیارد ریال در حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و بقیه هم در سایر دستگاه‌های اجرایی پرداخت شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل ادامه داد: همچنین ۸۴۰ میلیارد ریال از این تسهیلات از سوی بانک کشاورزی، ۲۸۰ میلیارد ریال از سوی بانک توسعه تعاون، ۱۵۰ میلیارد ریال از سوی بانک توسعه تعاون و ۱۶۰ میلیار ریال دیگر هم از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است.

رحیمی گفت: بالاترین جذب تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ترتیب مربوط به شهرستان‌های پارس اباد، مشگین شهر، اردبیل و بیله سوار و کمترین آن مربوط به شهرستان سرعین است.
وی درباره تسهیلات پرداختی از سوی نهاد‌های حمایتی افزود: ۲۶۰ میلیارد ریال به معرفی شدگان کمیته امداد، ۷۰۰ میلیارد ریال به معرفی شدگان بهزیستی و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به معرفی شدگان بنیاد شهید پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: از محل اشتغال فراگیر سال ۹۶ هم هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال و در مشاغل خانگی هم بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال پرداخت شده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking