۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۲۷

مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به ۶۵ هزار هکتار رسید

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۶۵ هزار و ۲۸۰ هکتار از مراتع این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

مبارزه با ملخ صحرایی در سیستان و بلوچستان به ۶۵ هزار هکتار رسیدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، غلامحسین تیموری مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: ۶۵ هزار و ۲۸۰ هکتار از مراتع شهرستان‌های کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

وی اظهار داشت: ۴۲ هزار و ۱۰ هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالدار و ۲۳ هزار و ۲۷۰ هکتار به پوره (بچه ملخ) اختصاص داشت.

وی بیان کرد: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) مبنی بر هجوم دسته‌های ملخ از استان‌های دیگر به سیستان و بلوچستان مبارزه با این آفت از ۱۳ اسفند در این استان آغاز شد.

مدیرحفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس اعلام سازمان خواروبار کشاورزی (فائو) حمله ملخ به این استان همچنان ادامه دارد.

وی بیان کرد: ضروریست کشاورزان در صورت مشاهده این آفت مراتب را به نزدیکترین مرکز جهاد کشاورزی و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان اطلاع رسانی کنند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking