۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۵۳

ماشین‌سازی ـ پدیده؛ انگیزه مضاعف شاگردان مهاجری در مصاف با پدیده لیگ

ماشین‌سازی و پدیده در حالی به مصاف هم می‌روند که تیم میزبان علاوه بر تلاش برای افزایش امتیازات خود، با انگیزه‌ای مضاعف برای تسهیل کسب سهمیه آسیایی توسط تراکتورسازی به میدان می‌رود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور با برگزاری 8 دیدار همزمان از ساعت 21:30 امشب (پنجشنبه) به پایان می‌رسد. بر همین اساس ماشین‌سازی تبریز در چارچوب بازی‌های هفته پایانی مسابقات، در دیداری خانگی به مصاف پدیده شهر خودرو می‌رود.

شاگردان رضا مهاجری که در هفته گذشته رقابت‌ها بازی برده مقابل پرسپولیس را با تساوی یک بر یک عوض کردند، در دیدار امشب به دنبال کسب 3 امتیاز و خداحافظی شیرین با لیگ هجدهم هستند. در آن سوی میدان، پدیده نیز برد خانگی مقابل سپاهان را با تساوی یک بر یک عوض کرد و در دیدار پایانی خود علاوه بر 3 امتیاز، به دنبال کسب سهمیه آسیایی است.

وضعیت دو تیم در جدول رده‌بندی

تیم فوتبال ماشین‌سازی در 29 دیدار گذشته خود، 4 برد، 17 تساوی و 8 شکست تجربه کرده است. شاگردان مهاجری که در این بازی‌ها 18 گل زده و 24 گل دریافت کرده و در حال حاضر با 29 امتیاز در رده سیزدهم جدول قرار دارند. با پیروزی در دیدار با پدیده، ماشین‌سازی می‌تواند به شکست یا تساوی پارس جنوبی جم مقابل پرسپولیس امیدوار باشد تا با صعودی یک پله‌ای در رده دوازدهم جدول قرار بگیرد.

تساوی در بازی با پدیده تنها در صورتی ماشین‌سازی را به رده دوازدهم جدول می‌رساند که پارس جنوبی با اختلاف بیش از 2 گل مقابل پرسپولیس شکست بخورد. شکست ماشین‌سازی مقابل پدیده نیز تغییری در جایگاه این تیم ایجاد نمی‌کند.

نکته قابل توجه در رابطه با ماشین‌سازی، کسب 17 تساوی در 29 بازی است. این تیم با کسب بیشترین تساوی تا هفته بیست و نهم لیگ، عنوان سلطان تساوی را یدک می‌کشد. از سوی دیگر شاگردان مهاجری از نظر کسب پیروزی نیز عملکرد ضعیفی داشته‌اند. این تیم با کسب 4 پیروزی، بالاتر از استقلال خوزستان، سپیدرود و نفت مسجدسلیمان که تنها 3 برد کسب کرده‌اند، قرار گرفته است. در 29 هفته گذشته، مهاجمان ماشین‌سازی نیز عملکرد ضعیفی از خود به جای گذاشته‌اند.

در آن سوی زمین، پدیده که به دنبال کسب سهمیه آسیایی است، در پایان هفته بیست و نهم لیگ، با 53 امتیاز در رده چهارم جدول ایستاد. این تیم در بازی‌های گذشته خود، 15 برد، 8 تساوی و 6 شکست تجربه کرده است. شاگردان گل‌محمدی در این 29 بازی 30 گل زده و 15 گل دریافت کرده‌اند. در صورت پیروزی پدیده مقابل ماشین‌سازی، این تیم علاوه بر حفظ رده چهارم جدول، می‌تواند به لغزش استقلال تهران در مصاف با سپیدرود امیدوار باشد تا به رده سوم صعود کند.

شکست پدیده در دیدار با ماشین‌سازی، این فرصت را به تراکتورسازی می‌دهد تا با کسب 3 امتیاز مقابل فولاد، جایگاه شاگردان گل‌محمدی در رده چهارم جدول را تصاحب کند. تساوی شاگردان مهاجری و گل‌محمدی در بازی امروز نیز تغییری در جایگاه تیم‌های استقلال، پدیده و تراکتورسازی ایجاد نمی‌کند.

پدیده با کسب 15 پیروزی در 29 بازی گذشته، به همراه تیم‌های پرسپولیس و استقلال بیشترین برد در لیگ هجدهم را در کارنامه دارد. پس از این 3 تیم نیز سپاهان و تراکتورسازی 14 برد کسب کرده‌اند.

به گزارش تسنیم، با توجه به شرایط جدول، دیدار امروز ماشین‌سازی با پدیده، علاوه بر این دو تیم، حساسیت ویژه‌ای برای دیگر تیم تبریزی، یعنی تراکتورسازی دارد. در صورتی که ماشین‌سازی بتواند از سد پدیده بگذرد، شاگردان جرج لیکنز شانس بیشتری برای کسب سهمیه آسیایی دارند.

یک امتیاز سهم ماشین‌سازی و پدیده از دیدار پرگل دور رفت

تیم‌های ماشین‌سازی و پدیده در چارچوب دیدارهای هفته پانزدهم لیگ، در مشهد به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید تا شاگردان مهاجری و گل محمدی به تک امتیاز این هفته رضایت دهند.

گل نخست این بازی در دقیقه 3 توسط امین قاسمی نژاد به ثمر رسید. در ادامه بازی حملات ماشین‌سازی در دقیقه 33 به نتیجه رسید و پیمان بابایی توانست بازی را به تساوی بکشاند اما 6 دقیقه بعد، حسین مهربان گل دوم را وارد دروازه شاگردان مهاجری کرد تا نیمه نخست این بازی با برتری تیم میزبان به پایان برسد.

در دقیقه 52 نیز ماشین‌سازی توانست گل دوم خود را توسط محمدحسین کنعانی زادگان وارد دروازه پدیده کند تا این بازی با تساوی 2 بر 2 به پایان برسد. پس از این بازی، ماشین‌سازی به رده سیزدهم جدول سقوط کرد اما پدیده توانست رده دوم جدول را حفظ کند. این تیم پس از دیدار با سپاهان در دیدار هفته چهاردهم، به رده دوم جدول سقوط کرده بود.

گل‌محمدی: دوست داریم کاری را که در پدیده شروع کردیم ادامه دهیم/ برای گرفتن 3 امتیاز تا پای جان‌مان مبارزه می‌کنیممهاجری: سعی می‌کنیم لیگ را با نتیجه‌ای خوب تمام کنیم/ روزهای خوب و پرفشاری را در ماشین‌سازی تجربه کردمآماده خرید امتیاز تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز هستیم

عملکرد ضعیف ماشین‌سازی در خانه؛ پدیده به دنبال ششمین برد خارج از خانه

تیم ماشین‌سازی تبریز در 14 دیدار خانگی خود 2 برد، 7 تساوی و 5 شکست تجربه کرده است. شاگردان مهاجری در این بازی‌ها 7 گل زده و 11 گل دریافت کرده‌اند. ماشین‌سازی با کسب 13 امتیاز در 14 بازی، در رده سیزدهم جدول بازی‌های خانگی قرار دارد. شاگردان مهاجری در بازی‌های خانگی ضعیف‌ترین خط حمله لیگ را داشته‌اند.

در آن سوی میدان، پدیده در 14 دیدار خارج از خانه خود 5 پیروزی، 5 تساوی و 4 شکست تجربه کرده است. شاگردان گل‌محمدی به دنبال کسب ششمین برد خود در دیدارهای خارج از خانه هستند تا مجموع امتیازات خود در این بازی‌ها را به 23 برسانند. پدیده در دیدارهای خارج از خانه 10 گل زده و 9 گل دریافت کرده است. این تیم هم اکنون در رده پنجم جدول بازی‌های خارج از خانه قرار دارد.

عملکرد ماشین‌سازی و پدیده در 5 بازی اخیر

شاگردان رضا مهاجری در 5 بازی اخیر خود 3 تساوی و 2 باخت تجربه کرده‌اند. این تیم پس از اینکه برد در دیدار خارج از خانه مقابل پرسپولیس را با تساوی یک بر یک عوض کرد، در بازی امشب به دنبال کسب 3 امتیاز خانگی است تا با خاطره‌ای خوش لیگ هجدهم را به پایان برساند.

پدیده نیز در 5 بازی اخیر خود 3 برد، یک تساوی و یک شکست تجربه کرده است. این تیم در مصاف با تیم‌های نفت مسجدسلیمان، استقلال تهران و سایپا به پیروزی رسیده، مقابل سپاهان به تساوی یک بر یک رضایت داده و در دیدار با نساجی شکست خورده است.

به گزارش تسنیم، در دیدار امشب رضا خالقی فر تنها غایب دو تیم است که به دلایل انضباطی از ترکیب ماشین‌سازی کنار گذاشته شده است. دیدار ماشین‌سازی و پدیده با قضاوت محمدرضا اکبریان از ساعت 21:30 در ورزشگاه بنیان دیزل آغاز می‌شود.

کلیدواژه ها :سپاه ماشین
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking