۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۹

پوشش گیاهی در برخی نقاط آبیدر به بیش از یک متر می‌رسد

پوشش گیاهی در برخی نقاط آبیدر به بیش از یک متر می‌رسد
رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت: بارندگی های امسال باعث شده که پوشش گیاهی در برخی از نقاط آبیدر به بیش از یک متر برسد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران از سنندج ، رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج گفت : جلسه هماهنگی جهت پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک‌های جنگلی با حضور دستگاه‌های ذیربط در سالن جلسات سازمان آتش نشانی برگزار شد.

رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج اظهار داشت: حفاظت وصیانت از پارک‌های جنگلی در مقابل حوادث مختلف نظیر آتش سوزی از مهم‌ترین اهداف و اولویت‌های این سازمان است.

شرمین شریفی بیان کرد: علاوه بر پارک جنگلی آبیدر که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است دیگر پارک‌های جنگلی در سطح شهر نظیر نیشتمان و توس نوذر هم اقدامات پیشگیرانه در خصوص جلوگیری از آتش سوزی صورت خواهد گرفت.

وی گفت: سال گذشته پارک جنگلی آبیدر به ۷ زون تقسیم شد و آتش بان هم در زون‌های تعیین شده بصورت شبانه روزی مستقر شد ند.

شریفی اعلام کرد: سال گذشته با اقدامات مناسب و همچنین تعامل و همکاری آتش نشانی، منا بع طبیعی و سازمان‌های مردم نهاد شاهد کاهش ۹۵ درصدی آتش سوزی در پارک‌های جنگلی در سطح شهر بودیم.

وی افزود: خوشبختانه امسال شاهد بارش‌های فراوان برف و باران بودیم و همین امر باعث شده در بسیاری از نقاط سطح شهر بویژه پارک‌های جنگلی شاهد پوشش گیاهی مناسب باشیم.

شریفی اعلام کرد: پوشش گیاهی در برخی از نقاط پارک جنگلی آبیدر به بیش از یک متر می‌رسد و قطعاً در آینده و با گرم شدن هوا شاهد خشک شدن پوشش گیاهی احتمال آتش سوزی در این پارک‌ها فراوان است.

وی عنوان کرد: برگزاری جلسات هماهنگی با دستگا‌های ذیربط در خصوص تهیه امکانات لازم تا قبل از گرم شدن هوا وهمچنین استقرار آتش بان باید در آبیدر صورت گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر وفضای سبز شهری شهرداری سنندج با بیان اینکه شرایط پوشش گیاهی در پارک‌های جنگلی بسیار متفاوت‌تر از سال‌های گذشته است ابراز امیدواری نمود: با تلاش، همکاری وتعامل تمامی دستگاه‌های ذیربط و همچنین شهروندان بتوانیم همانند سال گذشته درحفاظت و پیشگیری از وقوع آتش سوزی در پارک‌های جنگلی موفق عمل کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری سنندج هم در این جلسه با بیان اینکه عامل انسانی باعث بیشتر آتش سوزی در پارک‌های جنگلی است تاکید کرد: باید علف‌های هرز در تفرجگاه‌ها و نقاطی که بیشتر شهروندان برای تفریح به آن مراجعه می‌کنند جمع آوری شود.

عبدالسلام سپهر افزود: خرید تجهیزات لازم نظیر دمنده هم یکی دیگر از اقدامات است که با پیگیری لازم امیدواریم بتوانیم نسبت به خرید دودستگاه دمنده و تحویل آن به سازمان سیما ومنظر اقدام نماییم.

کلیدواژه ها :آتش سوزی جنگل
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking