۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۱

پرونده قاتل ۲ روحانی کنارک در مرحله رسیدگی است

سرپرست فرمانداری کنارک گفت: پرونده یحیی کاروانی قاتل ۲ روحانی مولوی عبدالوهاب و حافظ محمد صالح ساکن بخش زرآباد این شهرستان در مرحله رسیدگی است.

پرونده قاتل ۲ روحانی کنارک در مرحله رسیدگی استبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان،  ابابکر بلوچ سرپرست فرمانداری کنارک در تشریح جزییات پرونده قتل دو روحانی  اظهار داشت: پس از وقوع قتل در سال ۱۳۹۶ در شهر چابهار پرونده‌ای برای یحیی کاروانی در دادگستری چابهار تشکیل شده است.

وی افزود:، چون پرونده در مرحله رسیدگی است قاضی براساس وثیقه این فرد را در روز‌های گذشته آزاد کرده که سبب ناراحتی مردم و به ویژه خانواده مقتولان شده است.

وی بیان کرد:، چون قاتل و مقتولان در حوزه بخش زرآباد شهرستان کنارک ساکن هستند سریعا این مورد را بررسی کرده و موارد نگرانی را به مسئولان قضایی و احتمال درگیری و وقوع قتلی دیگر گوشزد کرده ام.

وی ادامه داد: برخی از مردم و خانواده مقتولان مدعی اند که، چون یحیی کاروانی قاتل این ۲ روحانی وابسته به برخی نهاد‌های اطلاعاتی و امنیتی است رسیدگی به پرونده و صدور حکم بی نتیجه می‌ماند.

سرپرست فرمانداری کنارک تصریح کرد: متاسفانه به دلیل بی تدبیری مسئولان قضایی چابهار در آزادی قاتل در کمتر از ۲ سال از بازداشت و عدم صدو حکم، روز گذشته خانواده این ۲ روحانی اهل سنت و شماری از مردم زرآباد در مقابل دادگستری چابهار تجمع و پلاکارد‌هایی از عکس صحنه قتل و دست نوشته‌هایی را به نمایش گذاشته اند و سپس با عکاسی و فیلمبرداری و پخش آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی نارضایتی و بی اعتمادی به نظام و دستگاه قضایی را بیشتر کرده است.

مسئولان قضایی چابهار تا کنون در مورد این خبر اظهار نظر نکرده اند.

کلیدواژه ها :قتل قضایی کنارک
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking