۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷

سرپرست توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی مطرح کرد؛

تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان/ سامانه ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود به معاونت علمی واگذار می‌شود

تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان/ سامانه ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود به معاونت علمی واگذار می‌شود
اسفندیاری گفت: یکی از اقدامات معاونت تکمیل چرخه تامین مالی این حوزه است که با اقداماتی چون تسهیل مقدمات تامین مالی عملیاتی می‌شود.

به گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حسین اسفندیاری سرپرست معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری به دنبال تحقق تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان است. برای این هدف نیز اقدام به اجرای پایلوت چند طرح ارزشگذاری توسط کارگزاران منتخب کرده است.

وی افزود: در همین راستا در کمیسیون علمی هیئت دولت پیشنهادی مبنی بر واگذاری سامانه ارزشگذاری دارایی‌های نامشهود به معاونت علمی ارائه شده و با هماهنگی دفتر فنی سازمان برنامه و بودجه، نامه آمادگی معاونت برای قبول مسئولیت سامانه ارسال شده است.

توسعه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه با همکاری صندوق‌های نوآوری

به گفته اسفندیاری، اعتبارسنجی، تجمیع اطلاعات زیست بوم فناوری، ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی و استفاده از اطلاعات و ظرفیت‏‌های نهاد‌های تخصصی برای تهیه گزارشات اعتبارسنجی کلیه فعالان زیست بوم فناوری شامل معاونت علمی، صندوق نوآوری و شکوفایی، شرکت‌های دانش بنیان، صندوق‏های پژوهش و فناوری و ... از دیگر اقدامات این معاونت برای تکمیل چرخه تامین مالی حوزه دانش‌بنیان است.

وی همچنین تصریح کرذ: توسعه استفاده از اعتبارافزا‌ها در تجهیز منابع مالی نیز از دیگر اقدامات مهم معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که در این زمینه نیز اقداماتی، چون همکاری با شرکت کودیت کره جنوبی برای استفاده از تجربیات ضمانت اعتباری صورت گرفته است.

استفاده از صندوق‏‌های پژوهش و فناوری به عنوان رکن ضامن در بازار سرمایه

اسفندیاری در ادامه بیان کرد: همچنین امکان قبول ضمانت نامه‌‏های صندوق‌‏های پژوهش و فناوری در تفاهم نامه با بانک‌های کشاورزی و توسعه صادرات و امکان استفاده از صندوق‏‌های پژوهش و فناوری به عنوان رکن ضامن در بازار سرمایه نیز از دیگر اقدامات معاونت در این حوزه است.

سرپرست معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه معاونت علمی و فناوری ادامه داد: همکاری در اجرایی شدن تامین مالی جمعی، توسعه سرمایه گذاری جسورانه از طریق همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی، صندوق‌های جسورانه بورسی و صندوق‌های پژوهش و فناوری از دیگر اقدامات معاونت توسعه مدیریت و جذب سرمایه برای توسعه ابزار‌های تامین مالی حوزه دانش بنیان است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking