۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷

احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و موقت در بیشتر مناطق استان اصفهان وجود دارد

احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و موقت در بیشتر مناطق استان اصفهان وجود دارد
کارشناس پیش بینی هوای استان اصفهان گفت:با توجه به شدت بارش‌ها در مناطق غرب، جنوب و شمال استان، احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و موقت در این مناطق وجود دارد.
فاطمه زهرا سیدان کارشناس پیش بینی هوای استان اصفهان در گفتگو باخبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،با بیان اینکه بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر فعالیت امواج ناپایدار از امروز تا اوایل هفته آینده بر روی استان است، اظهار کرد: براین اساس بیشتر مناطق استان گاهی ابری و برای ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، گاهی طوفان لحظه‌ای و برای برخی مناطق نیز ناپایداری‌های جوی همراه با رعد و برق و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: با توجه به شدت بارش‌ها در مناطق غرب، جنوب و شمال استان، احتمال وقوع سیلاب‌های محلی و موقت در این مناطق وجود دارد.

کارشناس پیش بینی هوای استان اصفهان با اشاره به احتمال سیلابی شدن مسیل‌های فصلی در مناطق غرب، جنوب و شمال استان، تاکید کرد: از اسکان در حاشیه رودخانه ها، مسیل‌ها و صعود به ارتفاعات خودداری شود و دام‌داران دام‌های خود را از مراتع خارج کنند.
سیدان با بیان اینکه دمای هوا طی ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، گفت: بیشینه دمای هوا در کلانشهر اصفهان در گرم‌ترین ساعات ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر و در خنک‌ترین ساعات صبح فردا ۱۶ درجه سانتیگراد بالای صفر پیش بینی می‌شود.
وی اضافه کرد: طی ۲۴ ساعت آینده خوروبیابانک با دمای ۳۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و بویین و میاندشت با دمای پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین مناطق استان خواهد بود.

کلیدواژه ها :دما صفر
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking