۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۹

صیادان کنارک خواستار توقیف کشتی های ترال در آب های این شهرستان شد

صیادان کنارک خواستار توقیف کشتی های ترال در آب های این شهرستان شد
رئیس شورای اسلامی شهر کنارک گفت: حضور کشتی های ترال در آب های این شهرستان رونق صید و صیادی را از بین برده و مردم خواستار توقیف این نوع کشتی ها هستند.

صیادان کنارک خواستار توقیف کشتی های ترال در آب های این شهرستان شد به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،اسماعیل آباد رئیس شورای اسلامی شهر کنارک اظهار داشت: در چند روز گذشته ۷ الی ۸ کشتی ترال در آب‌های شهرستان کنارک مشاهده شده که با توجه به فصل صید میش ماهی در آب‌های این شهرستان باعث نگرانی و اعتراض شدید صیادان جنوب استان سیستان و بلوچستان شده است.

وی ادامه داد: در برخی از موارد خدمه کشتی‌های ترال با صیادان بومی که جهت صید و صیادی و بدست آوردن روزی احلال دل به دل دریا زدند درگیر می‌شوند که این موضوع اصلاً قابل توجیه نیست و هرچه سریع‌تر باید دستگاه‌های مرتبط به این موضوع ورود پیدا کند.

رئیس شورای اسلامی شهر کنارک ادامه داد: صید ترال در سواحل چابهار و کنارک علاوه بر نارضایتی صیادان منابع دریایی این سواحل و محیط زیست منطقه را نیز به خطر انداخته است.

وی تصریح کرد: کشتی‌های جارو زن ترال با تخریب کف دریا بستر زندگی ماهی‌ها را از بین می‌برند و برای صیادان منطقه بجز بیکاری چیز دیگری به همراه ندارند.

آباد با اشاره به مضرات کشتی‌های ترال بر اقتصاد جنوب استان به ویژه شهرستان‌های چابهار و کنارک، افزود: از دادستان محترم و دستگاه قضا می‌خواهیم با روحیه انقلابی که دارند با شدت جلوی صید و صیادی این نوع کشتی‌ها را در منطقه بگیرند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking