۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۷

سرپرست هواشناسی لرستان:

راه اندازی اولین سامانه رایگان هشدار سیل در لرستان در آینده

سرپرست هواشناسی لرستان گفت: با پیگیری‌های سازمان هواشناسی کشورمقرر شد اولین سامانه هشدارسیل در لرستان راه اندازی شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان‌های  باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان، جعفر نعمتی، سرپرست هواشناسی لرستان گفت: با پیگیری‌های سازمان هواشناسی کشورمقرر شد اولین سامانه هشدار سیل در لرستان راه اندازی شود.

 نعمتی در دیدار با فرماندار سلسله، با اشاره به بارندگی‌های خوب فروردین ماه در لرستان اظهار داشت: لرستان در زمینه پیش بینی بارش‌های سیل آسا در استان بسیار موفق عمل کرد در حالی که برای بهتر شدن این روند همکاری بین دستگاهی بیشتری نیاز است.

وی با اشاره به اینکه اساسی‌ترین کارهواشناسی پایش است، بیان کرد: در واقع اداره هواشناسی با پایش از سطح ایستگاه ها، اطلاعات را جمع آوری می‌کند.

سرپرست هواشناسی لرستان با اشاره به اینکه بخش‌هایی از لرستان تحت پوشش رادار کرمانشاه قرار دارد، افزود: قرار بر این است استانداری از بودجه امسال، اعتبار مطالعات استقرار و تجهیز یک رادار مستقل برای استان را لحاظ کند.

نعمتی با اشاره به سامانه هشدار سیل سازمان هواشناسی اضافه کرد: هم اکنون هفت ایستگاه باران سنج و یک ایستگاه سینوپتیک در شهرستان سلسله فعال است.

وی ادامه داد: فقط یکی از ایستگاه‌ها خودکار است و باید تلاش کنیم که ضمن اینکه تعداد آن‌ها را افزایش دهیم مابقی ایستگاه‌ها هم خودکار شوند.

سرپرست هواشناسی لرستان با اشاره به بودجه هواشناسی سلسله بیان کرد: سال گذشته کل بودجه هواشناسی شهرستان سلسله یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که ۹۲ درصد تخصیص داشت.

نعمتی با اشاره به سامانه تهک اضافه کرد: از این سامانه در راستای فعالیت‌های حمل و نقل، عمران و کشاورزی استفاده می‌شود که اکنون در استان ۱۱ هزار نفر از کشاورزان و بهره برداران عضو آن هستند و توصیه‌های هواشناسی کشاورزی به صورت رایگان در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

شریف خسروی، فرماندار سلسله نیز در این دیدار با اشاره به اینکه اکنون بسیاری از فعالیت‌ها وابسته به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی است، اظهار داشت: باید زمینه‌ای فراهم کرد که از منابع ملی برای ارتقای زیرساخت‌های هواشناسی استفاده کرد.

 خسروی گفت: هواشناسی یک جایگاه زیرساختی است که نیاز به تقویت و تجهیز دارد.

کلیدواژه ها :رایگان
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking