۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

دریافت مجدد گواهینامه آزمایشگاه معتمد/تلاش برای آنالیز عسل و چای

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی گفت: آزمایشگاه جهاد دانشگاهی استان برای دومین بار عنوان آزمایشگاه معتمد اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان را اخذ کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر حبیب ولی زاده با اعلام این مطلب اظهار کرد: آزمایشگاه جهاد دانشگاهی استان برای دومین بار گواهینامه تمدید آزمایشگاه معتمد اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان را به مدت دو سال اخذ کرد.

وی اظهار کرد: عمده فعالیت آزمایشگاه جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در زمینه آزمایشگاه معتمد اداره استاندارد آنالیز انواع آبمیوه‌ها و نوشیدنی‌ها، کمپوت‌ها و کنسروها و انواع ترشی و مربا و همچنین آبلیمو است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان با اشاره به تاکید و رویکرد مدیریتی واحد مبنی بر توسعه ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی کیفی و فناورانه جدید و به روز اظهار کرد: با افزایش دامنه در سال جاری امیدواریم در زمینه آنالیز نمونه‌های عسل و الکل اتیلیک و چای نیز خدمات آزمایشگاهی را به تولید کنندگان استان ارائه کنیم.

وی اظهار کرد: بخش آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی استان با دارا بودن مجهزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تجزیه‌ای با مجرب‌ترین نیروهای متخصص و هیأت علمی قادر به سنجش آنالیز فلزات سنگین و فلزات با دستگاه جذب اتمی، آنالیز کانیونها و آنیونها، آنالیز اسیدهای چرب با دستگاه کروماتوگرافی گازی، آنالیز هیدروکربنها، آنالیز ترکیبات فنلی با دستگاه کروماتوگرافی مایع، آنالیز داروها، آنالیز ویتامین‌ها، قندها، اسانس، اسیدهای آلی، اسیدهای آمینه، آزمایشات بیولوژی، آنالیز تعیین خلوص، آنالیز هوا، آنالیز آب، پساب و فاضلاب و آنالیز خاک، کود و گیاه است.

ولی زاده با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی واحد آذربایجان‌غربی با بهره گیری از گروه پژوهشی شیمی تجزیه– گرایش کروماتوگرافی در زمینه علوم و فنون جداسازی ( Separation Science and Technology ) فعالیت می‌کند، اظهار کرد: این گروه با هدف شناسایی نیازهای استان آذربایجان غربی و کشور در زمینه کروماتوگرافی تجزیه‌ای و تهیه‌ای و همچنین مشاوره در زمینه‌های مهندسی و مدیریت محیط زیست و صنایع مرتبط تأسیس شده است که انتخاب این زمینه برای فعالیت، قابلیت منحصر به‌فردی در همکاری و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی با وزارت نفت، مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی، معاونت دارو و غذای دانشگاه‌های علوم پزشکی، سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت‌های آب فاضلاب و آب منطقه‌ای، پزشکی قانونی و سایر سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی را برای جهاد دانشگاهی ایجاد می‌کند.

وی اظهار کرد: بخش آزمایشگاهی این گروه با دارا بودن مجهزترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های تجزیه‌ای قادر به سنجش آلاینده‌های زیست محیطی، افزودنی‌های مواد غذایی، باقیمانده‌های دارویی، بقایای سموم کشاورزی، مواد شیمیایی و فلزات سنگین است. صحت و دقت نتایج اندازه‌گیری‌ها در این واحد باعث کسب اعتماد سایر ارگان‌ها و صنایع استان شده است.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: این مجموعه دارای کادر علمی و پژوهشی توانمند با بیش از ۱۴ سال سابقه کاری مفید با مدارک تحصیلی دکترای تخصصی و کارشناسی ارشد هیأت علمی در زمینه‌های تخصصی آنالیز آلاینده‌های محیط زیست، آب، خاک، کود، سموم کشاورزی، فاضلاب و پساب‌های صنعتی است.

ولی زاده افزود: آزمایشگاه‌های این گروه با کسب مجوزهای مختلف از جمله گواهی معتمد محیط زیست با انجام آنالیزهای زیست محیطی- پایش و کنترل پساب‌های بیمارستانی، مجوز اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی در راستای کنترل کیفیت محصولات غذایی تحت نظر اداره استاندارد و کنترل کیفیت محصولات برای صدور پروانه- کنترل کیفیت محصولات برای تمدید پروانه واحدهای تولیدی و کسب موافقت به عنوان آزمایشگاه همکار تخصصی معاونت غذا و دارو در حال خدمت رسانی به مردم و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی است.

وی با اشاره به اینکه این ظرفیت تخصصی آزمایشگاهی جهاد دانشگاهی استان آذربایجان غربی تا به حال مغفول و ناشناخته واقع شده است خاطرنشان کرد: با این وجود از سراسر کارخانجات و دانشگاه‌های ایران با توجه به خدمات تخصصی و نتایج دقیق و مستند علمی و قابل اتکاء آزمایشگاه‌های جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی به عنوان منبع و رفرنس مراجعه می‌شود و هر روز آزمایش‌های متنوع و متعددی از سوی اعضای هیأت علمی و کارخانجات بزرگ بعنوان تخصصی‌ترین آزمایشگاه‌ها که همکاران آن به عنوان هیأت علمی انجام خدمات تخصصی می‌کنند، ارائه می‌شود.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با اشاره به هزینه بسیار مناسب خدمات تخصصی آزمایشگاهی این نهاد انقلابی که منحصر به فرد در سطح شمالغرب کشور است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ظرفیت خدمات تخصصی و فوق تخصصی آنالیز و آزمایش‌های جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی ناشناخته است مخاطبان این خدمات تخصصی آزمایشگاهی بخاطر عدم شناخت از این ظرفیت علمی تخصصی به جای مراجعه به این آزمایشگاه جهاد دانشگاهی استان به آزمایشگاه‌های خصوصی تهران مراجعه می‌کنند که هزینه چند برابری و نتایج علمی نامشخص بر کارخانجات و اشخاص حقیقی و حقوقی بومی استان تحمیل می‌کند.

ولی زاده آمادگی جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی را برای انجام آزمایش‌های تخصصی و فوق تخصصی اعلام کرد.

دکتر ولی زاده خاطرنشان کرد: این آزمایشگاه‌ها با وثوق علمی صد درصدی با کادر هیئت علمی که به ندرت می‌توان در آزمایشگاه‌های مشابه خصوصی چنین سازمان علمی را یافت آماده خدمت به اشخاص حقیقی و حقوقی، کارخانجات، اساتید و اعضای هیأت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و سایر مخاطبان است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking