۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۷

تلاش رسانه ملی برای تبیین نقش شهدا

گروه اجتماعی ــ مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان‌شرقی، معرفی شهیدان ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم به‌عنوان الگوی نسل جوان را وظیفه همگانی دانست و گفت: رسانه ملی و استانی با تمام توان برای تبیین نقش شهدا تلاش می‌کند.

شهدا به عنوان الگو برای نسل جوان معرفی شوند

به گزارش ایکنا از آذربایجان‌شرقی، مرتضی صفری، مدیرکل صداوسیمای مرکزاستان، امروز در دیدار با خانواده شهیدان سردار علی تجلائی و سردار عباس عبدالهی، با بیان اینکه اقتدار و صلابت کشورمان به برکت خون شهیدان به دست آمده است و ما همه مدیون این شهیدان هستیم، گفت: ملت بزرگ ایران به داشتن چنین اسوه‌های فراموش نشدنی به خود می‌بالد.
وی تکریم خانواده‌های معظم شهدا را وظیفه همگانی دانست و ادامه داد: شهیدان با شجاعت و بصیرت مثال‌زدنی نقش خود را به‌خوبی ایفا کردند و باید خانواده شهدا راه آنان را ادامه دهند.
صفری، معرفی شهیدان 8 سال دفاع مقدس و مدافعان حرم به‌عنوان الگوی نسل جوان را وظیفه همگانی دانست و گفت: رسانه ملی و استانی با تمام توان برای تبیین نقش شهدا تلاش می‌کند.
مدیرکل صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، افزود: شبکه استانی سهند با ساخت مستندهای مختلف زندگی شهدا تلاش می‌کند شهدا را به‌عنوان الگوهای مناسب برای جوانان و نسل آینده جامعه معرفی کند و تاکنون زندگانی شهدای استان را پس از پژوهش‌های مختلف تولید کرده است.
در دیدار مدیرکل صداوسیمای استان با خانواده شهید علی تجلائی، همسر شهید به بیان ویژگی‌های اخلاقی آن شهید گرانقدر پرداخت و در دیدار با خانواده شهید عباس عبدالهی نیز فرزند این شهید مدافع حرم نحوه شهادت شهید عباس عبدالهی را تشریح کرد.
سردار شهید علی تجلایی مسئول طرح و عملیات قرارگاه خاتم(ص) در اسفند سال 1363 در شرق دجله و در عملیات بدر به شهادت رسید.
شهید حاج عباس عبدالهی فرمانده گردان صابرین تیپ امام زمان لشکر 31 عاشورا هم در 23 بهمن 93 در منطقه کفرناسج در استان درعای سوریه به دست گروه‌های تکفیری شهید شد و پیکر مطهرش در سوریه باقی ماند.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری قرآن

پربازدیدترین امروز

website tracking