۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

تالاب حله استان بوشهر، پذیرای پرندگان مهاجر است

تالاب حله استان بوشهر، پذیرای پرندگان مهاجر است
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر گفت: با خارج شدن تالاب حله از خشکسالی و بی‌آبی، اکنون این تالاب بین‌المللی پذیرای پرندگان مهاجر است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، خسرو درویشی صبح امروز در آیین پرنده نگری به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر در حاشیه تالاب حله  به اهمیت پرندگان مهاجر در تنوع زیستی و زیستگاه‌ها پرداخت و اظهار داشت: منطقه حفاظت شده حله در استان بوشهر میزبان بسیار خوبی برای پرندگان مهاجر بوده و به طور خاص در امسال به سبب آبگیری مناسبی که تالاب حله داشته، این تالاب به خوبی می‌تواند پذیرای پرندگان مهاجر باشد.

وی از مهاجر پرندگان به استان بوشهر خبر داد و گفت: پرندگان مهاجر زمستان گذران در تالاب حله سکنی می‌گزینند و پس از آن در فصول گرم سال به مناطق سردسیر شمالی مهاجرت می‌کنند.

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر با اشاره به زیست گونه‌های متعدد و متنوع در این تالاب افزود: وسعت تالاب 20 هزار هکتار بوده که با توجه به کاهش چشمگیر بارندگی در سال‌های  خشکسالی عمق و حجم وسعت تالاب دارای تغییرات شدید یافت.

درویشی با بیان اینکه بارندگی‌های زمستان گذشته  و فروردین امسال جان تازه‌ای به تالاب حله استان بوشهر داد و تصریح کرد: احیا تالاب حله در نتیجه فعالیت‌های حفاظتی بوده که با بارندگی‌های زمستان و فروردین به آبگیری و احیا کامل رسید.

وی افزود: با خارج شدن تالاب حله از خشکسالی و بی‌آبی، اکنون این تالاب بین‌المللی پذیرای پرندگان مهاجر است.

بارندگی‌های پاییزی تالاب حله در بوشهر را احیاء کرد 6 تالاب در استان بوشهر شناسایی شد بوشهر| 6 تالاب در استان بوشهر شناسایی شد

رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر با بیان اینکه منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امن برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران مانند مرغابی، غاز وپرستوی دریایی است خاطر نشان کرد: با احیای دوباره تالاب حله، تعداد زیادی از عکاسان، پرنده نگرها، گردشگران و علاقه‌مندان به طبیعت راهی منطقه شده‌اند تا جلوه‌های طبیعت را از نزدیک ببینند.

کلیدواژه ها :زمستان
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking