۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۱

روزه پذیرش یک رنج مقدس است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، گفت: روزه پذیرش یک رنج مقدس است که موجب قوی شدن انسان و همچنین مقاومت در برابر دشمنان درونی و بیرونی می‌شود.

حجت‌الاسلام حسن عارضی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به اینکه قرآن بهترین منبع برای روزه گرفتن است، اظهار کرد:  خداوند بحث روزه را مطرح و نتیجه آن را رسیدن به تقوا دانسته است.

وی افزود: برخی بر این باور هستند که روزه گرفتن مختص به اولیا و پیامبران است در حالی که روزه گرفتن برای امت پیامبر واجب شده که در یک ماه از خوردن، آشامیدن و بعضی از امور اجتناب کنند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم  رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، بیان کرد: دین به ما می‌آموزد که در ماه مبارک رمضان با یک سبک زندگی خاص و تعریف شده‌  به زندگی معنا و مفهوم ببخشیم.

وی افزود: روزه گرفتن موجب تقویت ایمان و مبارزه با خواسته‌های نفسانی شده و یکی از مسائل بسیار مهم پیدا کردن قدرت مبارزه با نفس و کنترل نفس در فرد روزه‌دار است.

عارضی بیان کرد: از دیدگاه علما با نگرش دینی و دیدگاه روانشناسان با نگرش جامعه‌شناسی، روزه گرفتن فواید و برکات زیادی دارد، لذا پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید روزه بگیرید تا به صحت و سلامتی برسید.

مسئول نهاد  نمایندگی مقام معظم  رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، خاطرنشان کرد: روزه پذیرش یک رنج مقدس است که موجب قوی شدن انسان و همچنین مقاومت در برابر دشمنان درونی و بیرونی است.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :نمایندگی
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking