۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

قصه تکراری "افت فشار آب" در زاهدان بار دیگر آغاز شد؛ 350 لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب‌

قصه تکراری "افت فشار آب" در زاهدان بار دیگر آغاز شد؛ 350 لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب‌
در حالی هر سال قصه تلخ قطع آب در زاهدان با گرم شدن هوا تکرار می‌شود که بسیاری از مردم به دلیل اعلام نکردن برنامه قطعی از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری گله دارند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، افت فشار آب و قطعی مکرر آن در برخی از محله‌های شهر زاهدان سبب شده تا مردم روزه‌دار بدون استفاده از برخی وسایل سرمایشی، گرم‌ترین ساعات روز را پشت سر بگذارند البته این موضوع در حالی است که این شرایط از قبل به مردم اطلاع داده نشده  و تماس‌های بسیاری از مردم با سامانه 122 شرکت آب و فاضلاب نیز بی‌نتیجه مانده است.

قطعی چند ساعته آب برخی محله‌های زاهدان

یکی از شهروندان زاهدانی در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: در هفته‌های اخیر به میزان بسیار زیادی در خیابان‌های پهلوانی و مصطفی خمینی زاهدان قطعی آب شرب و شور مشاهده شده که این موضوع مشکلات عدیده‌ای را برای خانواده‌ها به وجود آورده است.

شه‌بخش عنوان کرد: در حال حاضر همه افراد این محله‌ها برای شست و شو، نظافت و استحمام دچار مشکلات فراوانی شده‌اند همچنین در زمان وجود آب نیز با توجه به افت فشار و قطعی‌های مکرر مشکلات دو چندان می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به تماس‌های مکرر با سامانه اتفاقات آب با تاخیری حدود 15 تا 20 دقیقه‌ای برای پاسخگویی اپراتور مواجه می‌شویم اما در نهایت متاسفانه پاسخ درستی از مسئولان مربوطه دریافت نکرده‌ایم؛ مسئولان شرکت آب و فاضلاب زاهدان باید با توجه به آغاز فصل گرما و ماه مبارک رمضان برای رفع قطعی آب در این مناطق اقدام لازم را انجام دهند تا مردم با مشکل مواجه نباشند.

این شهروند زاهدانی با اشاره به اینکه قطعی‌های مکرر آب در خیابان جامی مردم ساکن در این مناطق را کلافه کرده، تصریح کرد: معمولاً آب در این منطقه از ساعت 10 صبح قطع می‌شود و تا نزدیک افطار این قطعی همچنان ادامه دارد اما دوباره بعد از گذشت حدود یک ساعت از افطار آب تا ساعت 11 شب قطع می‌شود.

قطعی آب باید با اطلاع‌رسانی قبلی انجام شود

یکی دیگر از شهروندان هم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: قطع آب در ماه مبارک رمضان برای مردم بسیار آزار دهنده است و با وجود روزه‌داری و گرمای هوا اکثر مردم نمی‌توانند از کولرهای آبی استفاده کنند؛ این در حالی است که قطع آب در بسیاری از مناطق شهر در ساعات طولانی از سوی شرکت آب و فاضلاب شهری اعلام نمی‌شود.

شهرکی افزود: اگر آب و فاضلاب شهری برنامه زمانبندی خاصی را برای قطعی آب تعریف کند، مردم می‌توانند آب مورد نیاز خود را ذخیره کنند که قطعاً به دنبال آن شاهد بروز بسیاری از مشکلات نیز نخواهیم بود.

کمبود آب شرب در زیرآب و پل سفید برطرف شد«کمبود آب» چالش اساسی دشت ایوانکی استان سمنان استافزایش 196 درصدی بارش‌ها در زنجان؛ هیچ چشم‌اندازی برای جبران کمبود آب در استان وجود ندارد

مردم از آب استفاده نادرست می‌کنند

دیگر شهروند زاهدانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: با وجود کمبود آب در برخی از مناطق زاهدان متاسفانه عده‌ای بدون در نظر گرفتن این شرایط اقدام به شستن خودروی خود با آب شرب می‌کنند و مقدار زیادی آب را هدر می‌دهند.

کیخا گفت: کمبود آب همچنان در بسیاری از نقاط شهر زاهدان مشاهده می‌شود با توجه به فصل گرما و استفاده مردم از کولرهای آبی به دلیل نبود آب مردم باید روز را در گرما سپری کنند و این موضوع برای کسانی که فرزند خردسال دارند بسیار سخت است.

وی عنوان کرد: متاسفانه با شروع ماه مبارک رمضان محله های زیادی در اطراف "چهار راه رسولی" از نعمت آب آشامیدنی محروم شده‌اند و روزانه چندین ساعت را بدون آب سپری می‌کنند که امیدواریم مسئولان تمهیداتی لازم را در این زمینه اتخاذ کنند تا مثل سنوات گذشته با کمبود آب و افت شدید فشار آب در تابستان مواجه نشویم.

زاهدان 350 لیتر بر ثانیه کمبود آب دارد

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب زاهدان در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در حال حاضر زاهدان با 350 لیتر بر ثانیه کسری آب مواجه است که این کمبودها با اتمام پروژه خط دوم انتقال آب از "چاه نیمه" منطقه سیستان به زاهدان و با اجرایی شدن بحث شیرین‌سازی آب دریای عمان برطرف خواهد شد.

میثم سلیمانی ادامه داد: با توجه به گرم شدن هوا مصرف آب در زاهدان به شدت افزایش پیدا کرده که این امر نشان می‌دهد  مردم بدون در نظر گرفتن وضعیت آب در استان و صرفه‌جویی در این زمینه بیش از حد در این شرایط از آب استفاده می‌کنند.

وی عنوان کرد: با توجه به گرمای هوا در زاهدان استفاده بیش از حد از سیستم‌های خنک کننده آبی که در منازل و مناطق مختلف این شهرستان شروع به کار کرده مزید بر علت شده و مصرف آب نسبت به دیگر فصول سال به شدت افزایش یافته است.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب زاهدان گفت: با توجه به تماس‌های مکرر مردمی تلاش شده تا مشکل افت فشار و قطعی آب به طور کامل برطرف شود اما برخی نقاط مرتفع به دلیل این که در مجموع میزان آب ورودی زاهدان کم است  از فشار کمتری برخوردارند و در زمان های اوج مصرف که ظهر و عصر است دچار قطعی آب می‌شوند.

گزارش از شبنم پودینه

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking