۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

قدردانی معاون رئیس‌جمهور از شهروند بانه‌ای که اشیای تاریخی 3 هزارساله را تحویل میراث‌فرهنگی داد

قدردانی معاون رئیس‌جمهور از شهروند بانه‌ای که اشیای تاریخی 3 هزارساله را تحویل میراث‌فرهنگی داد
معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شهروند وظیفه‌شناس بانه‌ای که 9 قلم شی تاریخی مربوط به حدود 3 هزار سال را تحویل میراث فرهنگی داد، قدردانی کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بانه، یک شهروند بانه‌ای که تمایلی به ذکر نام خود نداشت، 9 قلم شی تاریخی مربوط به حدود 3 هزار سال پیش را که کشاورزان منطقه در شخم‌زنی زمین و یا به‌صورت اتفاقی بدست آورده بودند، جمع‌آوری کرده و به اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه تحویل داد.

به دنبال این اقدام ارزنده و فرهنگی، علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از شهروند بانه‌ای بابت اهداء اشیاء تاریخی به اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه قدردانی کرد.

در پیام رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمده: «تحویل و اهداء 9 قلم شیء تاریخی ارزشمند متعلق به 3 هزار سال پیش از سوی شهروند بانه‌ای، اقدامی ستودنی و تحسین‌برانگیز است که باید به‌عنوان الگویی ارزنده و آموزنده به همگان معرفی شود».

20 سکه عتیقه و باستانی در بانه کشف شد13 قطعه اشیاء عتیقه در استان ایلام کشف شد ساری| اشیای عتیقه 3 هزار ساله در بهشهر کشف شد

همچنین در این پیام آمده «این‌جانب ضمن قدردانی از این شهروند وظیفه‌شناس و فرهنگ‌دوست، امیدوارم فرهنگ مشارکت مردمی در پیشگیری از تهدید و تخریب آثار تاریخی و فرهنگی و صیانت از این داشته‌های ملی به امری همگانی تبدیل شود».

متولیان میراث فرهنگی استان کردستان و شهرستان بانه نیز ضمن قدردانی از این شهروند بانه‌ای، این اقدام شایسته را در راستای حفاظت از آثار تاریخی و باستانی منطقه و روشن شدن زوایای تاریک تاریخ و فرهنگ استان بسیار حائز اهمیت دانسته و خواهان مشارکت همگانی در زمینه تحویل اشیاء یافت شده جهت حفاظت از این آثار شدند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking