۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم کردستان باشند

رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم کردستان باشند
عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس گفت: باید رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی بابت وضعیت نامناسب جاده‌های استان شرمنده مردم کردستان باشند.
- اخبار استانها -

منصور مرادی عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مریوان، با انتقاد شدید از بی‌توجهی مسئولان کشوری به وضعیت جاده‌های استان اظهار داشت: سال‌هاست که فریاد می‌کشیم جاده‌های کردستان قتلگاه شده اما مسئولی گوش نمی‌دهد و با این اهمال‌کاری‌ها موجب شرمندگی ما در مقابل مردم می‌شوند.

وی افزود: باید رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی بابت وضعیت نامناسب جاده‌های استان شرمنده مردم کردستان باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های مریوان و سروآباد در مجلس خطاب به رئیس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی متذکر شد: دلیل این همه بی‌توجهی به وضعیت جاده‌های استان بی‌کفایتی و بی‌عرضگی مسئولان است یا مهم نبودن جان مردم کردستان، چراکه از 3 سال گذشته علی‌رغم همه پیگیری‌ها، اقدامی اساسی در این رابطه صورت نگرفته است.

هزار وعده دولت در تکمیل محور جدید "سنندج ـ مریوان"؛ جاده‌هایی که همچنان جان می‌گیرند+فیلمعملیات ساخت جاده جدید "سنندج ـ مریوان" پس از گذشت 15 سال هنوز به اتمام نرسیده است20 کشته در جاده‌ها به ازای هر 100 هزار نفر

وی با ابراز گله‌مندی از وضعیت نامناسب جاده‌های استان گفت: در چند روز اخیر شاهد 10 کشته و 7 مصدوم در حوادث جاده‌ای کردستان بوده‌ایم که 7 نفر از آنان مربوط به تصادفات شهرستان‌های مریوان و سروآباد بوده است.

مرادی با بیان اینکه مردم از وضعیت ناامن و نامناسب جاده‌ها رنج می‌برند، خطاب به مسئولان کشوری تصریح کرد: چرا با جان مردم کردستان بازی می‌کنید؛ آیا اهمال‌کاری و غفلت از مسئولیت در قبال جان مردم کافی نیست؛ چرا باید بعد از گذشت 4 دهه هنوز جاده‌های روستایی همچون روستاهای «سرشیو و کوماسی» از بی‌کیفیت‌ترین شرایط برخوردار و حتی انتقال بیماران با مشکل روبه‌رو باشد.

عضو مجمع نمایندگان کردستان در مجلس در پایان سخنان خود با انتقاد از اینکه اداره‌کل راه و شهرسازی استان ماه‌هاست که متولی ندارد، اظهار کرد: مدیرکل راه و شهرسازی کردستان هنوز پس از گذشت 9 ماه تعیین نشده و باید هرچه زودتر تکلیف مدیریت این حوزه مشخص شود.

کلیدواژه ها :رئیس جمهور
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking