۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

گلایه‌های رئیس شورای استان از مسئولان و نمایندگان مجلس کردستان

گلایه‌های رئیس شورای استان از مسئولان و نمایندگان مجلس کردستان
رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: بسیاری از مسئولان کردستان، اعضای شورا را تنها برای حضور در جلسات و تعریف و تمجید از خودشان می‌خواهند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، نشست خبری رئیس شورای اسلامی استان با اصحاب رسانه کردستان در حالی برگزار شد که انتقادهای زیادی به مسئولان و نمایندگان مجلس بابت بی‌توجهی به شوراها مطرح شد.

خلیل عزیزی در این نشست با انتقاد از عملکرد مسئولان نالایقی که در وضعیت تأسف‌بار کنونی کردستان سهم دارند، اظهار داشت: بسیاری از مدیران، شورا را رقیب خود دانسته و به حاشیه کشانده‌اند.

وی افزود: بسیاری از مسئولان کردستان، اعضای شورا را تنها برای حضور در جلسات و تعریف و تمجید از خودشان می‌خواهند و اعتقادی به مردم ندارند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان تصریح کرد: اکثر مشکلات و دغدغه‌های مردم استان پشت وعده و وعید و آمار و ارقام‌های دروغین مسئولان کردستان باقی مانده و به‌عنوان نماینده مردم بابت این وضعیت به‌شدت نگرانیم.

وی با بیان اینکه کردستان یک استان مرزی است، یادآور شد: گرچه ظرفیت مرزها می‌تواند برای مردم یک فرصت تلقی شود اما در این دیار به تهدید تبدیل شده و همین امر عدم توانایی و تصمیم‌گیری درست مسئولان در پیشبرد اهداف را می‌رساند.

عزیزی در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از سیاسی‌کاری دولتمردان گفت: وضعیت عزل و نصب‌ها در این دولت در کردستان بسیار نامناسب و برخی از مسئولان سودجو به‌جز دنبال‌کردن منافع شخصی، جناحی و سیاسی‌کاری، کاری برای مردم نکرده‌اند.

مسئولان و نمایندگان مجلس کردستان حق و حقوق مردم را قربانی مطامع و مسائل جناحی خود نکنند

وی اظهار کرد: صدرنشینی کردستان در نرخ تورم، آمار بالای بیکاری و نبود اشتغال در استان حاصل تصمیمات اشتباه این تیم است؛ این تیم نالایق خواسته‌ها، مشکلات و دغدغه‌های مردم را فدای خواسته‌های خود کرده‌اند و در صورت تداوم مدیریت این آقایان، وضعیت کردستان روز به روز بدتر می‌شود.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان گفت: برخی از فرمانداری‌های شهرستان‌ها و ادارت استان همچون مسکن و راه شهرسازی ماه‌هاست که توسط سرپرست اداره می‌شوند و معلوم نیست قحط‌الرجال شده یا افراد همسو با تفکر دولتمردان کم است.

وی به وضعیت نامناسب جاده‌ها، راه‌های روستایی و پروژه‌های نیمه‌تمام در کردستان اشاره کرد و افزود: بانک‌ها نیز به یک معضل جدی در استان تبدیل شده‌اند و هیچ‌گونه همکاری در راستای توسعه و رونق واحدهای تولیدی و صنعتی کردستان ندارند و سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که تولید در کردستان را به رکود کشیده شده نیز همین بانک‌ها هستند اما متأسفانه از سوی مسئولان هم هیچ بازخواستی نمی‌شوند.

وی ادامه داد: علی‌رغم همه ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها موجود در کردستان همیشه جزو استان‌های آخر کشور هستیم و مسئولان هیچ توجهی به ظرفیت معادن و کارگاه‌های تولیدی کردستان نمی‌کنند.

هزینه 40 میلیونی برای تبلیغات بنری سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان!

عزیزی تاکید کرد: باید مسئولان و نمایندگان مردم در مجلس در مقابل خواسته‌ها و دغدغه‌های مردم جوابگو باشند و حق و حقوق مردم را قربانی مطامع و مسائل جناحی خود نکنند.

وی با انتقاد از ریخت و پاش‌های در برخی ادارات کردستان اظهار کرد: اخیراً در جلسه معارفه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان تنها 30 تا 40 میلیون تومان اعتبار صرف تبلیغات و چاپ بنر شده بود، در حالیکه بسیاری از پرستاران از حدود یک‌سال قبل اضافه‌کار، کارانه و حق و حقوق قانونی خود را دریافت نکرده‌اند.

استاندار تیم اقتصادی دولت در کردستان را تغییر دهد؛ آقایان توانایی حل مشکلات را ندارندماموستا شیرزادی: مسئولان کردستان سرعقل بیایند؛ مردم توانایی تامین هزینه‌های زندگیشان را ندارندناگفته‌های نماینده مجلس از بلاتکلیفی 9 ماهه راه و شهرسازی کردستان؛ استاندار مقصر است

«سازمان همیاری شهرداری‌»؛ محل برآورده کردن خواسته‌های معاون عمرانی استاندار کردستان شده است

رئیس شورای اسلامی استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از اینکه برخی از ادارات و سازمان‌ها حیات خلوت مدیران تبدیل شده است، تصریح کرد: از اصحاب رسانه کردستان این درخواست را داریم که از این به بعد، از سازمان همیاری شهرداری‌های استان به‌عنوان سازمان در اختیار استانداری کردستان نام ببرند چراکه اعتبارات شهرداری‌ها را جمع‌آوری کرده و حیات خلوت و محل ریخت و پاش برخی افراد خیانتکار شده است.

وی افزود: سازمان همیاری‌های شهرداری‌های استان کردستان این روزها به سازمان نابودکننده شهرداری‌ها تبدیل شده و با تصمیمات غلط و اشتباه برخی افراد روند نابودی شهرداری‌ها را در پیش گرفته و به سازمان همیاری استانداری و محل برآورده کردن خواسته‌های معاون عمرانی استاندار تبدیل شده است.

عزیزی با اشاره به اینکه یکی از وظایف شورای استان بر اساس بند 9 ماده 86 «نظارت بر سازمان همیاری شهرداری است» عنوان کرد: تاکنون 20 بار کتباً خواستار شفاف‌سازی همه ابعاد در این سازمان شده‌ایم اما کسی حاضر به پاسخ‌گویی نیست.

وی همچنین به وضعیت شهرداری‌های استان اشاره کرد و یادآور شد: شهرداری‌های کردستان دچار مشکلات بسیار زیادی هستند و متأسفانه عزم جزمی هم برای حل مشکلات موجود همچون ساماندهی دستفروشان و تاناکورای سنندج ندارند.

رئیس شورای اسلامی استان کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود با انتقاد از عملکرد نمایندگان مردم در مجلس گفت: اکثر مشکلات موجود به کم‌کاری نمایندگان مردم استان در مجلس مربوط می‌شود چراکه رسالت اصلی خود را انجام نمی‌دهند.

وی تاکید کرد: نمایندگان مردم کردستان در مجلس مشکل‌دار و با برخی افراد معامله می‌کنند؛ اگر نماینده‌ای قوی داشتیم، استان بازیچه چند نفر منفعت‌طلب نمی‌شد و این همه نرخ تورم بالا و بیکار نداشتیم، بنابراین باید مردم بیدار و در زمان انتخابات همراه با موجی که عده‌ای خاص راه می‌اندازند، همراه نشوند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking