۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

فعالیت 1200 تشکل در مناطق سیل‌زده؛ پل «اناری» خرم‌آباد هرچه سریع‌تر احداث شود

فعالیت 1200 تشکل در مناطق سیل‌زده؛ پل «اناری» خرم‌آباد هرچه سریع‌تر احداث شود
رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با اشاره به فعالیت 1200تشکل در مناطق سیل‌زده گفت: باید برای ساخت دو پل «اناری» و «بهداری» خرم‌آباد هر چه سریع‌تر اقدام شود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی طالبی در جلسه قرارگاه سازندگی و بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با بیان اینکه وقتی براساس تکلیف و به‌عنوان نیروی جهادی در مناطق سیل‌زده استان حضور پیدا کردم  بسیار نگران بودم و فکر نمی‌کردم کار به این خوبی انجام شده باشد اظهار داشت: همدلی‌ای که بین کلیه اقشار، گروه‌های جهادی ‌بسیجیان، نیروهای مسلح و روحانیون وجود داشت که امیدواریم از این به بعد نیز این همبستگی بین آحاد مردم وجود داشته باشد و کمک کنیم که بر مشکلات فائق بیاییم.

وی افزود: در اتفاقات رخ‌داده استکبار جهانی در خارج  و داخل مرزها به عملکرد و رفتار ما نگاه می‌کند و حتماً ارزیابی آنها در کارهایی که انجام می‌دهیم حول دو محور است، اینکه میزان رضایت‌مندی ایجاده شده بین مردم برای حمایت دولت و میزان فاصله دولت با مردم چقدر است و محور دوم اینکه چه میزان نظام در تنظیم روابط داخلی خود با مردم کارآمد است.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور عنوان کرد: طی بازدیدهایی که از مناطق سیل‌زده استان لرستان انجام شد خوش‌بختانه ثابت شده نظام این توانایی را دارد در کمترین زمان از حالت  بحران خارج شود چراکه خارج‌شدن از بحران یکی از مهم‌ترین مسائلی‌ست که اطمینان را  در بین مردم و افرادی که می‌خواهند اقداماتی انجام بدهند ایجاد می‌کند، در همین راستا اتمام و نتیجه کار جهت واردشدن به مرحله جدید بسیار مهم است.

طالبی با اشاره به ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در مناطق سیل‌زده گفت: امروز متوجه شدم حضور یک‌سری از سازمان‌های مردم‌نهاد که در مناطق سیل‌زده بودند کمرنگ شده بر همین اساس حوزه اجتماعی باید تلاش کند سازمان‌های مردم‌نهاد را در منطقه نگه دارند تا بتوان از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد بیشتر استفاده کرد.

وی بیان کرد: در مناطق سیل‌زده در ساخت پل‌ها اقدامات خوبی انجام شده و روزهای اول وضعیت روستاها نگران‌کننده بود، اما اگر هرچه سریع‌تر رمپ‌های کنار پل‌ها نصب و رفت‌وآمد مردم ایجاد شود سبب می‌شود که در انجام بقیه کارها مردم تشویق کنند و کار به‌خوبی انجام شود، در همین راستا تقاضا می‌شود  کارها را کامل تمام کنیم و نگذاریم ناتمام بماند.

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور با بیان اینکه در مناطق سیل‌زده در رابطه با پمپاژها مردم بسیار معترض هستند خاطرنشان کرد: مردم معترض هستند که درختان تازه کاشت کرده‌اند و باید هر چه سریع‌تر آبیاری شوند و هرچه سریع‌تر در رابطه با پمپاژها باید اقدام شود.

طالبی اظهار داشت: با توجه به شیب دو شهر پلدختر و معمولان فاضلاب شهری عبور می‌کند اما در بخشی از پلدختر این فاضلاب پس زده می‌شود که باید اقدامات لازم انجام شود تا انباشت فاضلاب شهری داخل کوچه سبب مشکلات عفونی نشود.

وی افزود: براساس آمار ارائه شده در قضیه سیل تعداد 52 تشکل فعال استانی و 2تشکل فعال ملی، 889 تیم مددکار اجتماعی، 15 موکب فعال، 246 گروه جهادی و مجموع هزار و 204  تشکل فعالیت داشتند، هم‌چنین 310میلیون تومان کمک نقدی از طریق این تشکل‌ها وارد مناطق سیل‌زده استان لرستان شده که نشان می‌دهد این تشکل‌ها ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که نیازمند حمایت و توجه هستند و باید قدرشان را بدانیم.

‌‌فعالیت 1500 گروه جهادی و 750 روحانی در مناطق سیل‌زده گلستانگروه‌های تبلیغی ماه رمضان در مناطق سیل‌زده خوزستان حضور می‌یابندروحانیون و مبلغان تا پایان ماه رمضان در مناطق سیل‌زده گلستان باقی می‌مانند

رئیس مرکز مدیریت عملکرد و امور بازرسی وزارت کشور عنوان کرد: با توجه به اینکه نگرانی‌هایی برای کمک‌های مردمی  وجود دارد بنا شد سامانه‌ای جهت ساماندهی این کمک‌ها ایجاد شود و همه مردم ببینند چه کمک‌هایی داده می‌شود، هم‌چنین با توجه به اینکه اعلام شد همه مجوزها و پروانه‌هایی که داده می‌شود به‌صورت رایگان باشد ولی درآمدهای پایدار شهری در آینده مشکل پیدا می‌کند و ممکن است شهرداران در آینده نتوانند بودجه جاری خود را تأمین کنند، بر همین اساس در وزارت کشور این موضوع مطرح خواهد شد.

وی  ضمن تقدیر از فعالیت استان‌های معین لرستان بیان کرد: استان اردبیل به‌عنوان معین شهر معمولان بسیار خوب عمل کرده و نیروی مستقر بسیار مسلط به کار و اشرافیت کامل دارند و هم‌چنین اقدامات بسیار خوبی در این شهرستان انجام شده‌است.

طالبی با اشاره به اهمیت مستندسازی بحران گفت: پیشنهاد می‌شود در استان لرستان کارگروهی جهت مستندسازی اقدامات برای قبل، حین و پس از بحران در سی‌دی، نرم‌افزار یا سامانه‌ای ایجاد شود که در آینده اگر اتفاقی رخ داد به این نرم‌افزار یا سامانه مراجعه و از  تجربیات  استفاده کنیم تا نخواهیم دوباره آزمون و خطایی را تجربه کنیم.

وی با انتقاد از ساخته‌نشدن دو پل اناری و بهداری خرم‌آباد افزود: با توجه به اینکه اقدامات بسیار خوبی در معمولان و پلدختر انجام‌شده ولی اگر به‌واسطه ساخته‌نشدن این دو پل برای یک نفر اتفاقی بیفتد کلیه اقدامات زیر سؤال می‌رود بر همین اساس باید برای ساخت این دو پل  هر چه سریع‌تر اقدام شود.

کلیدواژه ها :مدیریت بحران
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking