۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

تأمین زمین برای ساخت مسکن سیل‌زدگان در لرستان؛ مشکل چادرنشینان برطرف شود

تأمین زمین برای ساخت مسکن سیل‌زدگان در لرستان؛ مشکل چادرنشینان برطرف شود
استاندار لرستان با بیان اینکه باید سریع‌تر مشکل اغلب افرادی که در چادرها ساکن هستند را رفع کنیم، گفت: مشکل تأمین زمین در شهرستان‌های سیل‌زده معمولان، پلدختر و اغلب روستاها حل شده‌است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی در حاشیه جلسه قرارگاه سازندگی و بازسازی مناطق سیل‌زده لرستان در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده اظهار داشت: در مناطق سیل‌زده اولویت کار ما از بحث‌های فوری و عادی‌سازی عبور کرده‌ و به‌سمت کارهای اساسی و زیربنایی حرکت می‌کنیم  که دو بخش اسکان و ساخت مسکن برای مردم، بحث تعمیر و ایجاد زیرساخت‌هایی است که دچار مشکل شده‌است.

وی  با بیان اینکه اولویت ما روی ساماندهی وضعیت مردم است افزود: مهم‌ترین بخش این است که کسانی که خانه‌های‌شان تخریب‌شده و یا غیرقابل سکونت است و مجبورند خارج از سرپناه زندگی کنند، اولویت اصلی ما هستند بر همین اساس موضوع تأمین زمین و سرعت‌دادن به  درجا‌سازی را در اولویت قرار داده‌ایم.

استاندار لرستان با اشاره به تأمین زمین مناطق سیل‌زده عنوان کرد: خوش‌بختانه مشکل تأمین زمین در شهرستان‌های معمولان، پلدختر و اغلب روستاها حل شده تنها یکی  دو مورد از روستاها به‌دلیل بحث‌های اجتماعی در حال تأمین زمین هستیم.

استاندار لرستان: سد تنظیم‌کننده‌ای برای مهار سیل نداشتیم /‌‌‌ سیل لرستان را سال‌ها به‌عقب بردتخریب 12 هزار واحد مسکونی در سیل لرستان؛ ساخت مسکن اولویت سیل زدگانخسارت 15 هزارمیلیاردی سیل لرستان؛ پاک‌سازی شهر دوره چگنی به استان همدان واگذار شد

وی بیان کرد: با توجه به اینکه تاکنون از اعتبارات موجود استفاده کرده‌ایم ولی خوش‌بختانه دولت اعتبارات لازم را مصوب کرده و ابلاغ شده که برای استان لرستان نیز نسبت به سایر استان‌ها عدد خوبی در نظر گرفته شده‌است.

خادمی در رابطه با افراد ساکن چادرها گفت: اغلب افرادی که در چادرها ساکن هستند مشکل دارند و باید سریع‌تر مشکل آنها را حل کنیم، به اغلب آنها کمک انتقال از وضعیت اسکان اضطراری به اسکان دائمی را پرداخت کرده‌ایم ولی متأسفانه کسانی هستند که ممکن است حتی سیل‌زده نباشند و به دلیل برخی خدمات امدادی از چادرها استفاده می‌کنند که البته تعدادشان کم است اما باید جلوی‌شان گرفته شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: کسانی هستند که مستأجر هستند و براساس قانون نمی‌توانیم به آنها کمک بلاعوض بدهیم ولی این افراد نیز حق دارند، برای آنان مسکن مهر را پیشنهاد داده ایم  بر همین اساس در اولین فرصت به پلدختر می‌روم و موضوع را از نزدیک بررسی خواهم کرد.

خادمی با اشاره به سه پل تخریب‌شده شهر خرم‌آباد خاطرنشان کرد: با توجه به حجم بالای خسارات در پلدختر عمده انرژی و امکانات در این شهر معطوف شد که حتماً این  پل‌ها را از طریق شهرداری پیگیری خواهم کرد، نکته قابل توجه این است که شهرداری‌های ما به لحاظ مالی ضعیف و توان مالی ندارند از طرفی اعتبار برای  زیرساخت‌ها نیز هنوز نیامده که منابعی را به شهرداری‌ها تزریق کنیم تا کارهای بزرگی انجام بدهند، اما درحد رفع نیازها، خطر و هم‌چنین برقراری اولیه رفت‌وآمد مردم حتماً جهت بازسازی این پل‌ها پیگیری خواهیم کرد.

کلیدواژه ها :چادر
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking