۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۹

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان: شیعیان هندوستان 5 میلیارد تومان به سیل‌زدگان ایران کمک کردند

نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان: شیعیان هندوستان 5 میلیارد تومان به سیل‌زدگان ایران کمک کردند
نماینده مقام معظم رهبری در هندوستان گفت: شیعیان هندوستان به صورت خودجوش 5 میلیارد تومان به سیل‌زدگان ایران کمک کردند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام مهدی مهدوی پور صبح امروز در دیدار با آیت‌الله میرعمادی نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان اظهار داشت: هدف ما از سفر به لرستان این است که پیام ابراز همدردی شیعیان، علما و مؤسسات بزرگ هندوستان را خدمت سیل‌زدگان، نماینده ولی‌فقیه در استان و مسئولان ابلاغ کنیم.

وی افزود: مصیبت بسیار بزرگی است و هرلحظه انسان زندگی‌اش را از دست بدهد بسیار سخت و دشوار است یا کشاورزی که زمینش را از دست بدهد، درعین‌حال در کنارش این همدلی‌ها و همکاری‌ها و این انسجام ملی که در ایران به وجود آمد خودش بسیار درس‌آموز است و این اتفاقاً در هندوستان در فضای مجازی خیلی انعکاس داشت.

تأمین زمین برای ساخت مسکن سیل‌زدگان در لرستان؛ مشکل چادرنشینان برطرف شودفعالیت 1200 تشکل در مناطق سیل‌زده؛ پل «اناری» خرم‌آباد هرچه سریع‌تر احداث شود8 میلیون متر مکعب سیلاب توسط بند آبخیزداری آبگلام بهبهان کنترل شد

نماینده مقام معظم رهبری در کشور هندوستان عنوان کرد: من هم آمدم تا از نزدیک این همدلی و محبت‌ها را ببینم و گزارش کنم، خوشبختانه شیعیان هندوستان هم به‌صورت خودجوش کمک‌هایی را جمع‌آوری کردند درعین‌حال که ما درخواستی نداشتیم و تقریباً حدود پنج میلیارد تومان کمک کردند.

وی بیان کرد: یک مقدار طلا و جواهراتی هم بعضی خانم ها در هندوستان اهدا کردند که این‌ها را به کمیته امداد تحویل دادم و بخشی را گفتیم که اختصاص پیدا کند به لرستان به بازسازی فضاهای آموزشی این استان که ضرورت بسیار زیادی دارد.

مهدوی‌پور گفت: هدف این سفر این بود که ابلاغ سلام شیعیان و علمای هندوستان را خدمت نماینده محترم  ولی‌فقیه در لرستان، علمای این استان، مسئولان و مردم شریف استان داشته باشیم.

کلیدواژه ها :هندوستان
منبع : تسنیم

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking