۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۶

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: زیباترین نمونه ‌«وحدت و یکدلی» شیعه و سنی در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان خلق شد

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی: زیباترین نمونه ‌«وحدت و یکدلی» شیعه و سنی در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان خلق شد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: یکی ازبزرگترین دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان «وحدت، یکدلی و همبستگی بیشتر بین شیعه و سنی» بود.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی عصر امروز در دیدار با روحانیون منتخب استان کردستان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به فضائل وبرکات این ماه پرداخت و اظهار داشت: ماه رمضان، ماه رحمت، برکت، مغفرت و زمینه‌ساز تقوای الهی است.

وی با اشاره به ایام سالروز سفر تاریخی مقام معظم رهبری درسال 88 به استان کردستان،‌ یادآور شد: مردم این دیار 22 اردیبهشت‌ماه سال 88 یکپارچه و با شور و نشاط و محبت به پیشواز رهبر فرزانه انقلاب شتافتند و حماسه‌ای ماندگار و به یاد ماندنی خلق کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: یکی ازبزرگترین دستاوردهای سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان «وحدت، یکدلی و همبستگی بیشتر بین شیعه و سنی» بود که امنیت حاکم بر کردستان به‌صورت علنی جلوه‌گر و مدال استان فرهنگی به کردستان اعطا شد.

وی تغییر فضای استان و تحولات اقتصادی را از دیگر برکات این سفر تاریخی برشمرد و ادامه داد: تغییر نگاه و نگرش مردم ایران و بازتاب گسترده سفر به استان از دیگر دستاوردهای این سفر معنوی بود که زمینه شکوفایی و توسعه کردستان را به‌همراه داشت.

برکات سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان جاری و همیشگی استسنندج| برکات سفر مقام معظم رهبری به استان کردستان هنوز در جریان استبازگشت امید و حیات به فوتبال خراسان شمالی با اعتبارات سفر رهبری

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه علماء و روحانیون وارثان اصلی پیامبران و انبیاء هستند، افزود: روحانیون عیناً همان وظایف و تکالیف بر عهده آنهاست، که برعهده پیامبران بوده و ادامه‌دهنده راه انبیاء هستند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه علما و اندیشمندان دینی در جامعه اسلامی اظهار کرد: برگزیدگان الهی، انبیا و معصومان، خدمت‌گزارترین افراد به مردم جامعه بودند و باید روحانیون نیز باالگو گرفتن از پیامبران خالصانه در جهت خدمت و رفع مشکلات و گرفتاری‌های مردم تلاش کنند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان عمده مشکلات موجود را ناشی از تلاش دشمن در جهت انحطاط و از بین بردن اسلام و مسلمین دانست و گفت: دشمن بنیان خانواده‌ها و اجتماع را به شکل‌های مختلف و به‌صورت جدی مورد هدف قرار داده تا آنها را به فساد آلوده کند و باید روحانیون در مقابل این همه هجمه روانی و هجوم دشمن بایستند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی در پایان سخنان خود با اشاره به هجمه دشمنان و توطئه‌های آنان علیه اسلام تاکید کرد: باید روحانیت جلوی توطئه‌ها و ترفندهای دشمن را بگیرند و اسلام را یاری و پاسداری و جوانان را هوشیار کنند.

کلیدواژه ها :شیعه وحدت پیامبران
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking