۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۴۵

سم‌پاشی 22500 هکتار اراضی استان بوشهر علیه هجوم ملخ صحرایی

سم‌پاشی 22500 هکتار اراضی استان بوشهر علیه هجوم ملخ صحرایی
رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه سم‌پاشی علیه هجوم و آفت ملخ‌های صحرایی ادامه دارد گفت: تاکنون برای سم‌پاشی 22 هزار و 500 هکتار اراضی استان بوشهر 18 میلیارد ریال تخصیص یافته است.
- اخبار استانها -

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه هجوم ملخ‌های صحرایی سبب نگرانی کشاورزان شده است اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته تاکنون 22 هزار و 500 هکتار اراضی استان بوشهر علیه آلودگی ملخ صحرایی سم‌پاشی شده که تلاش می‌شود مبارزه با ملخ‌ها  با کمترین خسارت به محصولات و اراضی کشاورزی صورت گیرد.

وی از فعالیت سم‌پاش زمینی و هوایی در اراضی استان بوشهر خبر داد و  بیان کرد: 30 تیم زمینی با 100 دستگاه سمپاش، یک فروند هواپیما و 8  دستگاه ماشین یو.ال.وی در مبارزه با آفت ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر بیشترین عملیات سم‌پاشی را در شهرستان‌های دشتستان، دیلم و گناوه دانست و خاطر نشان کرد: 15  درصد از عملیات مبارزه با ملخ صحرایی به صورت سم‌پاشی هوایی و 85 درصد نیز زمینی است.

منوچهری با بیان اینکه در مرحله نخست 2 هزار و 100 هکتار سم‌پاشی علیه آلودگی ملخ‌ها در استان بوشهر انجام شده است تصریح کرد: در مرحله دوم نیز سم‌پاشی  گسترده‌تر شد و 20 هزار و 500 هکتار تحت پوشش قرار گرفت که تا 30 هزار هکتار  اراضی استان بوشهر عملیات سم‌پاشی انجام می‌شود.

وی بیشترین مبارزه با ملخ‌ها را در مناطق صعب العبور و عرصه‌های منابع طبیعی دانست و افزود:پیش بینی می‌شود مرحله دوم مبارزه با پوره ملخ‌ها تا 15 روز آینده ادامه داشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه هجوم ملخ‌ها در استان بوشهر تحت کنترل و مدیریت است تاکید کرد: هر چند عملیات سم‌پاشی و هجوم ملخ‌ها تاکنون خسارت جزئی داشته است ولی اگر ملخ‌ها وارد باغات شوند خسارت این آفت، افزایش می‌یابد.

منوچهری از تخصیص 17 میلیارد ریال برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون 10 هزار لیتر سم در این عملیات مصرف شده است.

مخاطره سم‌پاشی مقابله با ملخ‌های صحرایی در اراضی استان بوشهر بررسی می‌شود جهاد کشاورزی استان بوشهر نیازمند همکاری مردم برای مبارزه با ملخ‌ها است 15 هزار هکتار از اراضی استان بوشهر برای مبارزه با ملخ‌های صحرایی ‌سم‌پاشی شد

وی از کشاورزان استان بوشهر خواست در صورت مشاهده با هجوم ملخ‌ها به نزدیکترین مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با تاکید بر همکاری کشاورزان و قشرهای مختلف مردم در مبارزه با آلودگی ملخ صحرایی گفت: انتظار می‌رود کسانیکه امکانات و تجهیزات لازم در امر مبارزه با ملخ صحرایی دارند با جهاد کشاورزی همکاری کنند تا این آفت ریشه‌کن شود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking