۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۷

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر:

اقدام اخیر دولت علیه برجام اقدامی مثبت اما کامل و جامع نیست

اقدام اخیر دولت علیه برجام اقدامی مثبت اما کامل و جامع نیست
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: امروز مردم حامی نظام و انقلاب هستند وبا توجه به بدعهدی کشورهای 5+1 اگر ایران بخواهد از برجام خارج شود به طور قطع مردم حمایت خواهند کرد و اقدام اخیر دولت علیه برجام اقدامی مثبت است ولی کامل و جامع نیست و می توانست بهتر از این انجام پذیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نصرالله شفیعی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر در گفتگو با سپاس گفت: رئیس برجام تصمیم دولت روحانی برای فائق شدن از مشکلات اقتصادی کشور و یک تصمیم بطور کامل انتخاباتی  بود و دولت در آن تاکید داشت که باید هم چرخ اقتصاد مردم بچرخد و هم چرخ سانتریفیوژها  و بر همین اساس مردم را متقاعد کرد تا به وی رای دادند.

وی افزود: مذاکرات دولت حول برجام  و توافقات صورت گرفته این نوید را به دولت روحانی داد که شاید گرهی از مشکلات کشور باز شود ولی در ادامه علیرغم امید آنچنانی دولت، امریکاییها و اروپاییها  به تعهدات خود عمل نکرده و علیرغم توصیه و سفارش مقام معظم رهبری مبنی بر بد عهد بودن طرفها مذاکره و غیر قابل اعتماد بودن آنها دولت برجام را به عنوان آغاز یک موفقیت شروع کرد.

شفیعی ادامه داد: همگان دیدند که در سال 97 امریکا بطور یک طرفه از برجام خارج شد و ضمن نقض کامل این توافقنامه دیگر کشورهای حاضر در برجام نیز در ادامه که دولت انتظار داشت به تعهدات پایبند باشند تنها و تنها یک سال از وقت ملت ایران را گرفته و هیچگونه اقدام خاصی انجام ندادند.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: امروز اگر دولت اقدامی علیه برجام انجام می دهد کمترین برخورد خواهد بود و کلیه اقدامات اخیر دولت و مهلتی که به اروپایی ها داده است کار خوب ولی اقدامی حد اقلی است  ومی توانست قاطع تر  و با طی مراحل دیگری از برنامه و هدفمند تر باشد.

وی خاطر نشان کرد: دولت می توانست غنی شدن بالای 3 و نیم درصدی اورانیوم را در دستور کار خود قرار دهد  و به اروپایی ها بفهماند که  ما کار را شروع کردیم و جدیت داریم.

نصرالله شفیعی  گفت: مهلت تعیین شده 60 روز زیاد است و با توجه به دشمنی اروپاییها و امرایکاییها در طول دوران انقلاب  که بارها و بارها  جز تجربه ما محسوب می شود همواره دشمن به دنبال گرفتن زمان از ما و ایجاد مانع برای عدم موفقیت در برنامه هاست.

 شفیعی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار کرد: امریکاییها شمشیر را از رو بسته اند ولی اروپاییها سیاستمدارانه و مکارانه وارد قضیه شوده اند و از شورای امنیت ملی انتظار می رود به طور جدی تر مانع اتلاف زمان شده و قاطعی بیشتری به خرج دهند.

وی افزود: امروز مردم حامی نظام و انقلاب هستند وبا توجه به بدعهدی کشورهای 5+1 اگر ایران بخواهد از برجام خارج شود به طور قطع مردم حمایت خواهند کرد و اقدام اخیر دولت علیه برجام اقدامی مثبت است ولی کامل و جامع نیست و می توانست بهتر از این انجام پذیرد.

نصرالله شفیعی ادامه داد: ما به طور حتم و در یک معنا نباید از دشمن غافل شویم و تمام آمادگی های لازم  هم از طرف مردم و هم از طرف نیروهای مسلح بایستی مد نظر قرار گیرد ولی آنچه امروز و شرایط حاضر نشان می دهد برنامه امریکا جنگ نظامی نیس و دشمن می خواهد دوباره  ما را به پای میز مذاکره بنشاند  ونمونه امتیازاتی که در برجام از ما گرفتند را در اهداف خود دنبال کنند.

 رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر تصرح کرد: امروز عده ای وا داده در درون کشور با استنباط های غلط بر این باورند که امریکا به دنبال  جنگ است و نیروهای مسلح  و توان نظامی ما همواره باید در آمادگی کامل باشد و آنچه مهم است  اتحاد و همدلی دولت و ملت است که اگر در کنار هم بایستند  و مقاومت را رمز حرکت خود قرار دهند امریکا نه تنها حمله نظامی نخواهد کرد بلکه بزرگترین شکست تاریخ خود را در برابر ملت ایران تجربه خواهد کرد  و این موفقیت در سایه انسجام و هماهنگی ملت و نظام اسلامی و همچنین آمادگی فوق العاده نظامی که شکل گرفته است محقق خواهد شد.

وی گفت: در سالهای اخیر و در 20 سال گذشته  امریکا به کشورهایی حمله کرده است که یا در زمینه اقتدار ملت دچار مشکل بوده و دولت از حمایت مردم بی بهره بوده است ولی اگر در جایی احساس کند که دولت در پرتو حمات ملت به اقتدار رسیده است هرگز به خود جرات حمله نظامی را نخواهد داد.

 

 

 

کلیدواژه ها :انقلاب اسلامی
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking