۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۳

فتحی: از قطع 130 اصله درخت خبر نداشتيم/ صوفی: خبرنگاران در جلسه نباشند/ گردان: «فالگوش ايستاده‌ايد؟!»

فتحی: از قطع 130 اصله درخت خبر نداشتيم/ صوفی: خبرنگاران در جلسه نباشند/ گردان: «فالگوش ايستاده‌ايد؟!»

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، دهمین جلسه صحن شورای شهر همدان که از امروز طبق روال جلسات گذشته با بررسی نامه‌ها آغاز شد، حاشیه‌ها و چالش‌های بسیاری از بررسی قطع درختان اردوگاه فجر و بی‌نتیجه ماندن این موضوع تا توهین به خبرنگاران از سوی رئیس و نایب رئیس شورا را به دنبال داشت.

به دنبال بررسی موضوع شیوه‌نامه فروش غرفه‌ها در میدان میوه و تره‌بار جدید و قطع درختان اردوگاه فجر رئیس شورا خواستار حضور شهردار و مدیرعامل سازمان سیما منظر شهرداری در صحن شورا و پاسخگویی در خصوص این دو موضوع شد.

رئیس شورای شهر همدان با اشاره به قطع 140 اصله درخت در اردوگاه فجر اظهار کرد: موضع شورا مخالفت با قطع درخت است و باید شهرداری این موضوع را بررسی و در صورت محرز شدن موضوع به مراجع قضایی ارجاع شود.     

کامران گردان با بیان اینکه در دانشگاه صنعتی نیز چنین موردی اتفاق افتاد و پرونده در مراجع قضایی تشکیل شد گفت: با قطع یک درخت هم مخالف هستیم چه برسد به این تعداد!

وی با تأکید بر اینکه اگر درختی قطع نشده، اثبات شود و اگر این موضوع صحت دارد، مقام قضائی به این موضوع می‌پردازد بیان کرد: البته امکان صحت این مطلب وجود دارد چراکه اگر صحت نداشت این همه سر و صدا از سوی رسانه‌ها نبود.

مهدی‌آزاد: عکس‌های هوایی قطع درختان جلسه بعد ارائه می‌شود

مدیرعامل سـازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با حضور در صحن شورا، عنوان کرد: روز پنج‌شنبه ساعت 16 تا 18:30 به همراه اعضای کمیسیون ماده 7 از اردوگاه فجر بازدید داشتیم.

بابک مهدی‌آزاد به بازدید سه روز قبل از بازدید روز پنج‌شنبه خود از اردوگاه نیز اشاره کرد و افزود: حدود هشت هکتار زمین اردوگاه فجر درختان گردو و انواع میوه داشته که بخشی از آنها قطع شده است.

وی با اشاره به صحبت‌های مدیرکل کمیته امداد استان تصریح کرد: به نقل از مدیرکل کمیته امداد قطع یکسری درخت پاجوش و کاشت یک‌هزار و 500 اصله نهال جدید با سیستم آبیاری تحت فشار و قطره‌ای مد نظر بوده است.

مدیرعامل ســازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان با توجه به تذکر خبرنگاری مبنی بر اعلام تعداد درختان قطع شده بدون اشاره به تعداد دقیق درختان قطع شده ادامه داد: بعد از ظهر امروز قرار بر تشکیل جلسه جمع‌بندی کمیسیون ماده 7 و اعلام نظر در این خصوص است.

وی با تأکید بر اینکه عکس‌های هوایی تهیه شده از اردوگاه فجر به منظور اعلام نظر در خصوص تعداد درختان قطع شده آماده است و در جلسه بعد ارائه می‌شود خاطرنشان کرد: تعدادی درختان گردوی کهن قطع شده و درختان کهن و اصلی حفظ شده است اما اگر برای واکاوی بوده نیز باید مجوز اخذ می‌شد.

بادامی‌نجات خطاب به خبرنگار: نشست خبری نیامده‌اید و نمی‌توانید در حین جلسه سوالی مطرح کنید

گفتنی است با تذکر خبرنگار، حمید بادامی‌نجات نایب رئیس شورا با لحن تندی خطاب به این خبرنگار گفت: شما نشست خبری نیامده‌اید و نمی‌توانید در حین جلسه سوالی مطرح کنید.

خبرنگار نیز در پاسخ به بادامی‌نجات، گفت: اطلاعات به طور شفاف مطرح شود تا خبرنگاران بتوانند اطلاعات دقیق را در خبر درج کنند. 

پس از این صحبت‌ها گردان خطاب به مهدی‌آزاد، یادآور شد: شما باید پس از اطلاع‌رسانی از سوی رسانه‌ها و آگاهی از موضوع روز شنبه صبح گزارشی در این خصوص به مقام قضایی ارائه می‌کردید.

گیاه‌شناس: باید قبل از اقدام به قطع درختان مجوز در این خصوص اخذ می‌شد

جواد گیاه‌شناس رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز اظهار کرد: باید قبل از اقدام به قطع درختان مجوز در این خصوص اخذ می‌شد؛ البته قطع درختان و کاشت نهال درست نیست.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز گفت: قبل از قطع درختان بازدید انجام شده و این اتفاق برای ما قابل قبول نیست و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری باید در این خصوص پاسخگو باشد.

عسگریان: خودم دیده‌ام درختان اردوگاه فجر قطع شده است

سید مسعود عسگریان با تأکید بر اینکه خودم دیده‌ام درختان در اردوگاه فجر قطع شده است بیان کرد: قطع درخت در این منطقه مجوز نداشته و وظیفه مدیریت شهری و مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز این بوده متخلفان را معرفی کند؛ این عدم‌اطلاع‌رسانی را به عنوان تخلف مهدی‌آزاد می‌دانم.

وی با بیان اینکه کمسیون ماده 7 برای صدور مجوز برگزار می‌شود و اکنون که درختان قطع شده دیگر چه کار یمی‌خواهد انجام دهد، افزود: روز پنج‌شنبه حداقل 10 شهروند در این خصوص با من تماس گرفتند و من نیز با آقای مهدی‌آزاد تماس گرفتم که این تخلف صورت گرفته است.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان تصریح کرد: حدود 130 تا 140 درخت در این منطقه قطع شده و باید مدیرکل کمیته امداد خود ثابت کند درختان پاجوش بوده و یا نبوده است، من و شما چرا نباید به عنوان حافظ منافع مردم اقدام نکنیم.

حسین قراباغی رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان نیز یادآور شد: این تعداد درخت قطع شده و سازما سیما، منظر شهرداری چه کار می‌کند و سازمان باید پاسخگو باشد؛ در این خصوص عدم اطلاع‌رسانی و عدم شکایت و پیگیری سازمان باید به شهردار تذکر دهیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان نیز خاطرنشان کرد: عصر پنج‌شنبه بازدیدی از اردوگاه فجر صورت گرفته و مقرر شد سازمان سیما و منظر عکس هوایی برای تأیید صحبت‌های مالک در خصوص قطع درختان تهیه شود.

رضوان سلماسی با بیان اینکه درخت قطع شده اما باید تعداد، نوع و تازگی و کهنگی قطع درختان مورد بررسی قرار گیرد، گفت: کمیسیون ماده 7 در این خصوص نظر می‌دهد؛ حساسیت کمیسیون ماده 7 در خصوص پروژه بلوار آیت‌الله نجفی به خاطر قطع درختان 1.5 ماه مجدد مورد مطالعه قرار گرفت و نسبت به این موضوع نیز بی‌توجه نیست.

فتحی: بعد از قطع درختان احتیاج به تشکیل کمیسیون نیست

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز  اظهار کرد: کمیسیون ماده 7 برای قبل از قطع درخت است و بعد از قطع درختان احتیاج به تشکیل کمیسیون نیست.

علی فتحی با گلایه از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گفت: موضوع به این مهمی را ما باید از مردم، رسانه‌ها و فضای مجازی متوجه شویم و هنوز هم گزارشی از سازمان سیما منظر و خدمات شهری در این خصوص ارائه نشده که این امر توهین به شوراست.

در ادامه غیرعلنی بودن ادامه صحن مطرح و خبرنگاران از حضور در صحن منع شدند که برای تهیه خبر از یکی از اعضا بیرون از سالن جلسات شورا منتظر حضور وی بودند که با حضور شهردار در صحن از خبرنگاران نیز خواسته شد در جلسه حضور یابند.

صوفی: پروژه بلوار آیت‌الله نجفی تعطیل است

با حضور شهردار در جلسه، رئیس شورای شهر همدان اظهار کرد: از شهردار می‌خواهیم 430 پروژه که برای سال جاری تعریف کرده‌ را تعریف نکند چراکه پروژه بلوار آیت‌الله نجفی تعطیل است.

گردان با تأکید بر اینکه اگر اتفاقی در بلوار آیت‌الله نجفی رخ دهد و ماشینی در افتادگی شانه این پروژه بیافتد، دهبانی مسوول است، گفت: بعد از 1.5 سال از اختصاص اعتبار به پروژه، شهردار منطقه 4، چرا کار را تمام نمی‌کند؟

وی در ادامه با بیان اینکه ماده 17 شهردار و شهرداران مناطق زیاد شده و باید رعایت کنند، تصریح کرد: این موضوع باید رعایت شود تا مردم برای دریافت اعانات به محل خود بروند.

گردان: جای تأسف دارد شهرداری نمی‌تواند با سرمایه‌گذار پروژه میدان میوه و تره‌بار به توافق برسد

رئیس شورای شهر همدان در خصوص شیوه‌نامه میدان میوه و تره‌بار جدید نیز یادآور شد: جای تأسف دارد که شهرداری نمی‌تواند با سرمایه‌گذار به توافق برسد و این موضوع باید در شورا بررسی شود.

وی با تأکید بر اینکه مصوبه داده‌ایم و باید پیوست امضا شود، بیان کرد: مصر هستیم این کار شروع شود اما شهرداری کوتاهی می‌کند که توافق‌نامه صورت گیرد و پیمانکار نیز بهانه‌ای نداشته باشد.

نرگس نورالله‌زاده رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر همدان نیز افزود: عدم دریافت ضمانت از سرمایه‌گذار در پروژه میدان میوه و تره‌بار قابل تأمل است چراکه در بازار سینا نیز این مورد را داشتیم و سرمایه‌گذار رفت.

شهردار همدان نیز در ادامه جلسه با بیان اینکه تکمیل پل سردار همدانی به جد در حال پیگیری است، تصریح کرد: امید است با توجه به ادامه عملیات اجرایی در مدت زمان تعیین شده پروژه را تحویل دهیم.

عباس صوفی با اشاره به تکمیل پل غدیر، ادامه داد: عملیات اجرایی این پروژه نیز طی چند روز آینده آغاز می‌شود و اکنون مباحث ترافیکی در دست بررسی است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی پارکینگ طبقاتی آقاجانی‌بیگ نیز مجدداً آغاز شده است، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال وارد سامانه ستاد شدیم که این موضوع دست ما را در کار اجرایی مقداری بسته است اما برنامه‌ریزی پروژه‌ها در حال انجام است.

شهردار همدان یادآور شد: عملیات اجرایی تمام پروژه‌های تعریف شده یک ماه آینده طبق اولویت‌بندی شروع می‌شود.

وی در خصوص بازگشایی ورودی شهر از سمت مجموعه کیوان، اظهار کرد: موافقت دادستان در این خصوص اخذ شده و منجر به مصوبه شورای تأمین شد.

توهین گردان به خبرنگاران: فالگوش ایستاده بودید

شهردار خواستار طرح ادامه مباحث در جلسه غیرعلنی شد که با واکنش خبرنگاران مواجه شد و رئیس شورا با توهین به خبرنگاران گفت: جلسه غیرعلنی اعلام شده بود و شما فالگوش ایستاده بودید و دوباره به داخل صحن آمدید.

صحبت‌های رئیس شورا در حالی مطرح شد که روابط عمومی شورا پس از حضور شهردار خواستار حضور خبرنگاران در صحن شورا شد و صحبت‌های گردان موجب دلخوری خبرنگاران شد.

در این جلسه همچنین از زحمات مجید درویشی معاون مالی و اقتصادی شهرداری که روز گذشته به عنوان مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر منصوب شده بود، تقدیر شد.

شهردار، رئیس و اعضای شورا از رفتن درویشی از خدمت در شهرداری ابراز نارضایتی کردند و اعضای شورا خواستار جایگزین فردی همتراز درویشی از سوی شهردار در این سمت شدند.     

درویشی: یک ریال در جهت منافع خود استفاده نکردم و پاک بودم

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز اظهار کرد: 16 سال در مجموعه شهرداری خدمت کردم؛ شهرداری یکی از دستگاه‌هایی است که راحت و شیرین با مردم ارتباط دارد و نتیجه کار را می‌بیند.

مجید درویشی گفت: مدتی که در شهرداری خدمت کردم یک ریال در جهت منافع خود استفاده نکردم و پاک بودم.

انتهای پیام/89039/ 40

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking