۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶

شهرستان رشت تحت پوشش منطقه آزاد قرارمی‌گیرد

شهرستان رشت تحت پوشش منطقه آزاد قرارمی‌گیرد

به گزاش خبرگزاری فارس از رشت، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در جلسه دوره‌ای شورای شهرستان رشت در بخشداری خمام با بیان اینکه در تلاشیم تا شهرستان رشت تحت پوشش سازمان منطقه آزاد قرار گیرد، اظهار کرد: با صحبت‌هایی که با مسؤولان مربوطه داشته‌ایم در تلاشیم تا هرچه سریع‌تر شهرستان رشت تحت پوشش منطقه آزاد قرار گیرد و برای انجام این کار دیوان عدالت اداری هم ورود کرده است.
 
جبار کوچکی نژاد با اشاره به عدم استفاده از بودجه‌های عمرانی برای تکمیل پروژه‌های شهرستان رشت بیان کرد: در شهرستان رشت ۱۵۰ میلیارد تومان برای آسفالت هزینه شده است تا شاخص را بالا ببریم و تمام این مقدار اعتبار از بودجه کشوری بوده است.

وی با اذعان به اینکه در تلاشیم در سال ۱۴۰۰ هیچ جاده‌ای رشت بدون آسفالت باقی نماند، گفت: تمام نهادها و ارگان‌ها نهایت همکاری را برای آسفالت جاده شهرستان رشت در طول این مدت انجام داده‌اند و در تلاشیم تا سال ۱۴۰۰ تمام جاده‌های رشت آسفالت شود.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر کند بودن روند آسفالت در جاده‌های روستایی بیان کرد:  مردم روستاهای کشور و استان گیلان جزو ارکان اصلی نظام هستند که باید به آن‌ها توجه ویژه شود ولی متأسفانه در چند وقت اخیر آسفالت جاده‌های روستایی به‌کندی در حال انجام شدن است که برای حل این مشکل  6 هزار میلیارد تومان قیر از وزارت نفت در حال دریافت شدن است.

کوچک نژاد با بیان اینکه در تلاشیم تا مشکل آب روستایی حل شود، گفت: برای  حل مشکل آب روستایی از صندوق ملی توسعه در تلاشیم منابعی را تأمین کرده‌ایم تا سه مشکل آب روستایی حل شود.

ابتدا میدان ولیعصر (عج) خمام را تمیز کنید بعد صحبت از بازنگری

مدیرکل راه و شهرسازی استان گیلان با بیان اینکه شاخص برخورداری راه روستایی در کل استان‌ها ۵۵ کیلومتر است، اظهار کرد: در شهرستان رشت ۶۵ کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و بخشی هم در حال انجام است بنابراین، پیرو هماهنگی‌هایی که انجام شده تا پایان شهریور ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر دیگر نیز بر این میزان اضافه شود.

ماکان پدرام با اشاره به آسفالت راه روستایی خمام گفت: اولویت آسفالت با مناطقی است که زیرسازی آن مهیا بوده و پیگیری‌های لازم توسط نمایندگان انجام تا با برنامه‌ریزی به مرحله عمل برسد.

 وی با اشاره به بدهکاراری راه و شهرسازی استان گیلان به پیمانکاران بیان کرد: مطالعات محور خمام ـ خشکیبیجار ـ لشت نشا، تقریباً تمام‌شده و در سال گذشته از مسیر ۱۹ کیلومتری آن، نقشه هشت کیلومتری آماده و قرارداد آن تکمیل شده است.

پدرام با تأکید بر اینکه اصلاح میدان و راه‌سازی در حریم خانوارها زندگی آن‌ها را دچار مشکل می‌کند، گفت: اگرچه انبوهی از گردشگران مهمانان استان گیلان شده و باید امنیت آنان تأمین شود اما انتظار می‌رود که این دغدغه مردم در کل استان درباره حفظ حریم‌ها موردتوجه مسؤولین قرار بگیرد.

 وی با اشاره به درخواست بازنگری طرح میدان ولیعصر (عج) خمام گفت: بهتر است در وهله اول میدان را تمیز و مرتب کرده تا چهره شهر خمام تغییر پیدا کند.

بنیاد مسکن عوارض تغییر کاربری دریافت نمی‌کند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: ما در باب خدمات بنیاد مسکن، همکار دهیاران هستیم و تمرکز، هدایت و مدیریت بر عهده دهیاران هستیم.

محمد اکبرزاده با بیان اینکه شهرستان رشت نسبت به شهرستان‌های دیگر از شاخص بالاتری به‌غیراز در صدور سند برخوردار است، گفت: در آستانه برگزاری کمیته‌های برنامه‌ریزی شهرستان‌ها هستیم و بهترین زمان جمع‌آوری نیازهای بخش‌ها و نظام‌مند شدن آن‌ها است.

وی با اشاره به تصویب لایحه بخش افزوده، بیان کرد: شاخص اجرای طرح هادی در کشور ۳۶ درصد، در استان ۴۱ درصد و در شهرستان رشت ۵۸ درصد است بنابراین شهرستان رشت در این هم‌افزایی رتبه اول کشوری را دارد.

اکبرزاده با اذعان به اینکه تا نقطه مطلوب فاصله زیادی وجود دارد، گفت: توانمندی‌های ما در این مسیر قرارگرفته، اگر قانون مصوب شود می‌توانیم پروژه‌ها را مانند برنامه‌وبودجه با هم به‌پیش ببریم.

وی با اشاره به شاخص 100 درصدی استان گیلان و شهرستان رشت در تهیه طرح‌های هادی در کشور افزود: در بازنگری‌ها، در سال ۱۳۹۷ از ۴۳ روستای مصوب شده کمیته برنامه‌ریزی ۱۷ روستا در خمام اتفاق افتاده و در آینده در به اشتراک‌گذاری اطلاعات پیشرفت چشم‌گیری خواهیم داشت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به عقب‌ماندگی معنی‌داری در صدور سند روستایی بیان کرد: شاخص صدور اسناد روستایی در کشور ۳۹ درصد است و این در حالی است که در گیلان ۳۶ درصد است و امیدواریم در سال ۹۸ شتاب خوبی صورت بگیرد.

اکبرزاده با اشاره به بحث عوارض تغییر کاربری گفت: اصلاً بنیاد چیزی به نام عوارض تغییر کاربری دریافت نمی‌کند، استعلام دیوان محاسبان و جواب مجدد نیز آمد ما سه سال است که به دولت پیشنهاد دادیم که خدمات فنی را دریافت نکنیم اما دولت نپذیرفت و منتظر لایحه بودیم که اگر لایحه تصویب شود همین امر نیز ممنوع خواهد شد.

کلیدواژه ها :خمام عوارض جاده
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking