۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹

محصولات آرایشی و بهداشتی از دست فروشان نخرید

محصولات آرایشی و بهداشتی از دست فروشان نخرید
به گزارش ایرنا، بابک قطبی روز یکشنبه در نشست کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت ‌محور اظهار داشت: سال گذشته آموزش‌هایی در مدارس دخترانه در رابطه با مواد بهداشتی و آرایشی قاچاق و مضرات آن ارائه شد که امسال نیز ادامه خواهد داشت.
وی یادآور شد: برای جلوگیری از بروز مشکلات بهداشتی و افزایش قاچاق لوازم آرایشی و بهداشتی، ضروری است بازرسی های عمق تر و دقیق تری صورت گیرد.
قطبی افزود: با توجه به نامگذاری امسال به عنوان سال رونق تولید باید به تقویت تولید محصولات داخلی بپردازیم و تلاش خود را بر این موضوع متمرکز کنیم.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان هم در این نشست گفت: ضروری است شهرداری در زمینه جمع آوری دستفروشان همکاری کند البته ما هیچ اغماضی در برخورد با دستفروشان لوازم بهداشتی و آرایشی نمی کنیم.
علی خداویسی تاکید کرد: این حوزه با سلامت مردم مرتبط است و تخلفات آن قابل چشم پوشی نیست بنابراین با تمام توان از برخورد با این موارد حمایت می کنیم.
وی یادآور شد: اگر دستگاه های مرتبط در این راستا با کمیسیون همکاری نکنند، نام آنها را به اطلاع مردم و رسانه ها می رسانیم.
خداویسی افزود: آمار دستفروش کالاهای قاچاق خیلی کم شده البته از صدا و سیما و رسانه ها انتظار داریم کمک کنند چون یکی از بازوهای اصلی اطلاع رسانی هستند.
وی با اشاره به اینکه صدا و سیمای استان در جلسات قاچاق کالا و ارز به صورت منظم حضور ندارد، اظهار داشت: از این رسانه انتظام داریم در اطلاع رسانی، پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت ‌محور بیشتر کمک کند.
مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز گفت: در گشت‌های ‌بازرسی که از دستفروشان شهر سنندج صورت گرفته و به آنها درباره فروش مواد آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و تقلبی تذکرات لازم داده شده است.
شهاب قصری اظهار داشت: یک بنر هم در مرکز شهر سنندج و در معرض دید مردم برای اطلاع ‌رسانی در رابطه با مضرات خرید چنین محصولاتی نصب شد.
6108/9102
انتهای پیام
کلیدواژه ها :آرایش
منبع : جماران

پربازدیدترین امروز

website tracking