۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۷

سعیدی:تشکیل مجلس انقلابی مهمترین وظیفه مردم است

سعیدی:تشکیل مجلس انقلابی مهمترین وظیفه مردم است
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی سعیدی روز یکشنبه در جمع طلایه داران تبلیغ و مبلغان روحانی در مصلای امام خمینی (ره) شهرکرد افزود: بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری یک سند بالادستی و چراغ راه همه ارکان نظام است.
به گفته وی، اوضاع زمانی صدور این بیانیه قابل توجه است، زیرا در این بیانیه 40 سالگی انقلاب اسلامی و ورود به 40 ساله دوم مورد تاکید است.
سعیدی ادامه داد: در این بیانیه مقام معظم رهبری ، انقلاب پرشکوه معاصر ایران را تنها انقلابی می دانند که یک چله را بدون عدول از آرمان های خود پشت سر گذاشته است.
این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: تمامی انقلاب ها بجز انقلاب اسلامی از آرمان های خود عدول کردند، حتی انقلاب های توحیدی مانند انقلاب حضرت موسی بن عمران، مردم بنی اسرائیل از آرمان های آن حضرت عدول کردند و این عدول نکردن انقلاب اسلامی از آرمان های خود برای مردم ایجاد امید می کند.
وی با اشاره به تهدیدات دشمن در 4 دهه اخیر افزود: در شرایط جنگ ترکیبی که تهدیدها و فشارهای دشمنان وجود دارد، مقام معظم رهبری در جمع معلمان فرمودند همه باید آرایش جنگی بگیرند و منظور ،آرایش نظامی نیست چرا که نیروهای مسلح در همه شرایط ، رسالت و وظایف خود را انجام می دهند.
به گفته وی، در آرایش جنگی باید مجلس، دولت، سازمان ها، حوزه های علمیه و تمامی ارکان ها آرایش جنگی داشته باشند و سوال اینجاست که آیا در شرایط تهدید دشمن، سایر ارکان ها آرایش جنگی به خود گرفته اند.
سعیدی بیان داشت: زمانی یک موشک به دزفول اثبات می کرد تمامی ملت ایران برای مبارزه با دشمن آماده می شدند اما امروز میلیون ها موشک ضد فرهنگی به ذهن افراد در خانواده ها از سوی دشمن پرتاب می شود، آیا همه در این شرایط نیز آرایش جنگی گرفته اند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا گفت : در این شرایط برای مقابله با جنگ نرم و فتنه نرم دشمن باید همه به میدان بیایند و با حرکت های جنگ نرم دشمن مقابله کنند، حتی حوزه های علمیه باید پیشگام و پیشتاز گرفتن آرایش جنگی در برابر جنگ نرم دشمنان باشند.
سعیدی با بیان اینکه 2 نوع تهدید نرم و سخت داریم، ادامه داد: در تهدید سخت دشمن با توپ و تانک حمله می کند، اما در تهدید نرم دشمن با اندیشه، افکار و اذهان مردم کار دارد.
این کارشناس مسائل سیاسی بیان داشت : در تهدید نرم، دشمن به دنبال تصرف ادراک سیاسی نخبگان و مسوولان و تصرف ادراک فرهنگی مردم است آنچه در کشور شوروی سابق رخ داد از جنس جنگ نرم بود.
به گفته وی، فتنه نیز دو نوع است یکی فتنه سخت و فتنه نرم، که فتنه سخت اردو کشی و حمله به مراکز اقتصادی است، ولی در فتنه نرم با عاطفه و اندیشه مردم سرکار دارد.
سعیدی بیان داشت: در طول چهار دهه اخیر در هر دهه یک فتنه از سوی دشمنان برنامه ریزی شده است که دهه نخست ماجرای بازرگان، دولت موقت و بیت منتظری بود، اما با درایت امام راحل این فتنه ها ناکام ماند.
وی یادآور شد: در دهه دوم قائله 18 تیر سال 87 و دهه سوم فتنه 88 بود و ممکن است در سال 98 نیز دشمن به دنبال تحقق فتنه دیگر باشد که باید جنس این فتنه را شناخت.
به گفته وی، جنس این فتنه تلاقی محافل داخلی با اندیشه ترامپ در جهت ضرورت سازی عقب نشینی نظام از مواضع خود است.
سعیدی، مساله دیگر که دشمن به دنبال آن است را آسیب به سرمایه های اجتماعی بیان داشت و گفت: مردم اصل نظام و ولایت فقیه را دوست دارند اما از عملکرد دولتمردان ناراضی هستند و راهکار آن تشکیل یک مجلس انقلابی است.
وی، با ضرورت تشکیل مجلس انقلابی تاکید کرد: مجلس منفعل نمی تواند در برابر بحران ها و تهدیدات دشمن ایستادگی کند.
رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا یادآور شد: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب بر روی نسل جوان تاکید داشته اند و جوانان باید بدانند چه بر سر این انقلاب گذشته است و روحانیون به دنبال تبیین جایگاه انقلاب برای نسل جوانان باشند.
سعیدی، تحریف انقلاب اسلامی و روایت انحرافی را یکی دیگر از شگردهای جنگ نرم عنوان و تاکید کرد: انقلاب اسلامی باید درست به مردم معرفی شود.
به گفته وی، مبلغان و طلایه داران تبلیغ ، تجلی تشیع به عنوان یک مکتب بالنده برای جوانان معرفی کنند چرا که مشکل داعش و عربستان ، همین بالندگی مکتب شیعه است.
سعیدی تصریح کرد: تغییر کارکرد دین از دیگر برنامه های جنگ نرم است که در 200 تا 300 سال گذشته در همه انقلاب ها دین غایب بزرگ بود اما انقلاب اسلامی کارکرد دین را تغییر داد.
به گفته وی، بیانیه گام دوم انقلاب ابلاغی مقام معظم رهبری سه بخش گذشته ، حال و آینده انقلاب را مورد بررسی قرار داده است.
سعیدی با بیان اینکه در بیشتر صحنه ها به مردم نمره 20 و قبولی داده شده است، گفت: مردم نسبت به جنگ نرم و فتنه نرم دشمن باید هوشیار باشند.
وی گفت: مردم در غدیر رسول الله با غدیر روح الله تفاوت داشته اند و مردم در غدیر رسول الله حضرت علی (ع) را تنها گذاشتند و پیام رسول الله در ولایت حضرت امیر المومنین (ع) اجرا نشد، اما در غدیر روح الله مردم ، پشتیبان ولایت فقیه بودند.
به گفته وی، اگر یک انقلاب چهار مرحله بسترسازی، پیروزی، استقرار و استکمال (کمال رساندن) داشته باشد یک انقلاب کامل است و انقلاب اسلامی ایران این 4 مولفه را داشته است و یک انقلاب کامل است.
سعیدی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی گفتمان علوی و تشیع را بر دوش دارد، تصریح کرد : مردم در انقلاب ها مسئولیت دارند و اگر مردم از حضرت علی (ع) حمایت می کردند، پیام حضرت رسول الله تحقق می یافت.
به گفته وی، مردم باید گام به گام با رهبری حرکت کنند تا موانع پیش رو برداشته شود.
سعیدی تاکید کرد : جایگاه و ابعاد بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را روحانیون و مبلغان در ماه مبارک رمضان برای مردم تبیین کنند.
به گزارش ایرنا، در این نشست جمعی از مبلغان و مبلغه ها برای حضور در مناطق شهری و روستایی در طول ماه مبارک رمضان حضور داشتند.
2097/6021
انتهای پیام
منبع : جماران

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking