۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۳

رئیس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد

ایجاد 200 هزار شغل در حوزه گردشگری کشور/تعداد اقامتگاه‌های بوم گردی به 2 هزار باب می‌رسد

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: سال گذشته دست کم برای بیش از 200 هزار نفر شغل در حوزه گردشگری بویژه صنایع دستی کشور ایجاد شد. ‎

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، علی اصغر مونسان صبح امروز در نشست هم اندیشی توسعه گردشگری کلاردشت افزود:‌ اشتغال در حوزه گردشگری برخلاف سایر مشاغل با کمترین سرمایه گذاری یعنی با مبلغ حدود 50 میلیون تا 70 میلیون تومان ایجاد می شود و نکته مهم تر آنکه متوسط زمان بهره برداری از طرح ها در این حوزه حدود یکسال است.

وی با اشاره به فشارهای مضاعف اقتصادی دشمن علیه کشور اظهار داشت: صنعت گردشگری از تحریم های ظالمانه کمترین تاثیر را متحمل می شود چرا که می توان با توانمندی های موجود در کشور برای رونق این صنعت، کسب درآمدهای ارزی و بهبود کسب و کار بهره برد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که گردشگری یک صنعت فرابخشی بوده و بنابراین برای توسعه آن همه نهادها و دستگاه های اجرایی باید کمک کنند البته در دیدار اخیر استانداران با رئیس جمهوری نیز براین موضوع تاکید شد.

مونسان افزود:‌ امسال برای رونق گردشگری برنامه ریزی خوبی شده که از جمله فراهم شدن بسترهای لازم برای حضور گردشگران خارجی است.

وی گفت که با همه توطئه های دشمن از جمله پروژه ایران هراسی در سال گذشته اما خوشبختانه در نوروز امسال شاهد رشد 52 درصدی گردشگران خارجی در کشور بودیم.

مونسان تاکید کرد که سرمایه گذاران نباید برای دریافت مجوز برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری دچار تعلل شوند و همه مدیران گردشگری در استان ها باید این فرآیند را تسهیل کنند.

وی همچنین گفت:‌تا پایان این دولت تعداد اقامتگاه های بوم گردی باید به 2 هزار باب می رسید و هم اکنون این آمار به بیش از هزار باب رسیده و لازم است اهتمام بیشتری صورت گیرد.

وی اجرای طرح های بوم گردی را فرصتی برای پیشگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها دانست و افزود:‌ زیرساخت های لازم باید در این حوزه مهیا شود و سرمایه گذاران نباید دچار مشکل شوند .

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت که تا سال 92 تعداد هتل های مازندران حدود 112 باب بود و اکنون این آمار به 139 باب رسیده و طبق برنامه تا پایان این دولت حدود 54 باب هتل دیگر در این استان به بهره برداری می رسد.

وی همچنین وعده داد که این سازمان از سرمایه گذارانی که در کلاردشت قصد سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله تله کابین، جاده سلامت، پل معلق، ساخت هتل 5 ستاره و دیگر بخش های حوزه گردشگری را دارند حمایت کند.

وی تاکید کرد که بزودی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کلاردشت مستقر شود.

کلیدواژه ها :کلاردشت
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking