۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴

فرماندار دماوند: تشکیل شوراها نماد واگذاری امور به مردم است

فرماندار دماوند: تشکیل شوراها نماد واگذاری امور به مردم است

به گزارش خبرگزاری فارس از دماوند، مجید صفری در همایش شورا، امید و پیشرفت که ظهر امروز با حضور جمعی از مسؤولان در سالن آمفی‌تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی دماوند برگزار شد، ضمن تبریک روز شورا اظهار کرد: شوراها به عنوان منتخبین مردم در کرسی خود قرار گرفتند که به عنوان نماد مهم جمهوریت نظام مقدس محسوب می‌شود.

وی افزود: بعد از انقلاب جمهوری اسلامی، تشکیل شورا به عنوان نماد واگذاری امور به مردم بود؛ ما تجربیات خوبی در زمینه فعالیت شوراها در کشور داریم و تشکیل شورا نشان داد که جمهوری اسلامی بر پایه واگذاری امور به مردم استوار است.

فرماندار دماوند ادامه داد: بسیاری از امور در زمینه‌های مختلف به مردم واگذار شده، حتی ساز و کار واگذاری امور امنیتی به مردم ابلاغ شده است.

صفری بیان کرد: ما نیز در شهرستان دماوند از نعمت شوراهای اسلامی برخورداریم و شاهد تلاش آنها هستیم، شوراها زحمات بسیاری در سال ۹۷ کشیدند و باید در سال جاری نیز تلاش خود را چندین برابر کنند.

وی تصریح کرد: جنگ اقتصادی مطرح شده در سال رونق تولید توسط رهبر معظم انقلاب، هشداری است که شاید پیچیده‌تر از جنگ نظامی باشد، از این رو، همه باید به سهم خود وارد میدان شوند.

فرماندار دماوند با اشاره به انتخابات سال جاری گفت: آمریکا و دشمنان به انتخابات سال ۹۸ چشم دوختند، به این ترتیب حضور مردم در صحنه انتخابات بسیار مهم است و اعضای شورا، شهرداران و بخشداران باید هوشیارانه عمل کنند تا موجب عدم اعتماد مردم نشوند و باید زمینه حضور حداکثری آنها در انتخابات را فراهم کنند.

صفری اضافه کرد: رسالت اصلی شورا و ما به عنوان مجری انتخابات، ایجاد فضای سالم برای حضور حداکثری مردم است؛ در بحث انتخابات کسی نباید به طرفداری از جناح خاصی بپردازد که قالبا در شهرستان دماوند این اتفاق نمی‌افتد.

وی عنوان کرد: شورا منتخب مردم است و ما باید حساسیت بیشتری بر هزینه‌ها، امور عمرانی، اولویت‌بندی کارها و غیره داشته باشیم.

فرماندار دماوند تاکید کرد: ما در سال جاری برنامه‌های ویژه‌ای در شهرها و بخش‌های این شهرستان داریم و بنا بر تأکید رهبر معظم انقلاب و اعضای دولت، سالی پرکار در پیش داریم و باید عزمی جدی داشته باشیم.

صفری افزود: در سال ۹۷، اتفاقات خوبی در شهرستان دماوند رخ داد و شاهد فعالیت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف اعم از کشاورزی، آموزشی و غیره بودیم؛ در سال ۹۸ نیز با تهیه برنامه سند توسعه پنج ساله، فعالیت خود را آغاز کرده و با تشکیل کارگروه ویژه رونق تولید به این مهم می‌پردازیم.

*مشارکت مردم باعث بقای جمهوری اسلامی شده است

عباس صفری، شهردار دماوند نیز در این همایش اظهار کرد: مبنای آموزه‌های اسلامی، مشورت در امور است و یکی از اهداف جمهوری اسلامی، تحقق مشارکت مردم در امور آنهاست.

وی افزود: بر اساس قانون اساسی، شیوه اداره کشور بر مبنای آرای عمومی بوده و از حضور شهرداران به عنوان ابزاری در این راستا یاد شده است.

شهردار دماوند ادامه داد: ما به دنبال توسعه اجتماعی و اقتصادی هستیم، آنچه که حائز اهمیت بوده، همراهی و مشارکت مردم در فرایند توسعه به ویژه در زمینه اجتماعی است.

صفری تأکید کرد: یکی از مواردی که باعث بقای جمهوری اسلامی شده، مشارکت مردم است؛ شوراها می‌توانند به مردم تعلق اجتماعی دهند و ما انتظار داریم که به این امر بپردازند.

وی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از جمعیت کشور در شهرها هستند، گفت: جلب رضایت مردم به معنای رضایت از نظام است و ما انتظار داریم که یکپارچگی و همبستگی بین شوراها بیشتر شود، چرا که شورا نهادی عمومی بر پایه دموکراسی است.

کلیدواژه ها :صفر دماوند
منبع : فارس
website tracking