۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در علوم پزشکی سمنان:

خدا باوری، دین باوری و ولایت مداری رمز ماندگاری شهدا است

خدا باوری، دین باوری و ولایت مداری رمز ماندگاری شهدا است
مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در علوم پزشکی سمنان خدا باوری، دین باوری و ولایت مداری را رمز ماندگاری شهدا عنوان کرد و گفت: این شاخصه ها امروز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای سرخه؛ حجت الاسلام غلامحسین مهدوی‌نژاد در مجلس بزرگداشت شهید عباسعلی فیض در هفتمین روز درگذشت این شهید والامقام که با حضور مردم شهیدپرور سرخه در حسینیه شهدای این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس به ویژه این شهید بزرگوار اظهار داشت: خداوند مقام جانشینی خود را به انسان عطا کرده است و از او تعهد ایمان و دینداری را در دنیا گرفته است و این انسان باید به تعهد خود در دنیا پایبند باشد.

وی افزود: انسان های با ایمان به تعهدی که در عالم ذر به خداوند داده اند در این دنیا عمل می کنندو گروهی دیگر اما پایبند به این تعهد نیستند و از اینجاست که انسان ها به دو گروه با ایمان و بی ایمان و مؤمن و کافر تقسیم می شوند.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در علوم پزشکی سمنان  گفت: شهدا همان انسان های مؤمنی هستند که به تعهد خود عمل کردند و به درجه رفیع انسانیت یعنی شهادت نائل آمدند.

حجت الاسلام مهدوی نژاد با اشاره به رنج ها و محنت های شهید عباسعلی فیض در زمان حیاتش افزود: این شهید در سال 66 به درجه جانبازی نائل آمد و در طول این سالها رنج های زیادی را به جن خرید و سرانجام به مقام شهادت دست یافت.

وی تأکید کرد: فرهنگ جهاد و شهادت امروز باید در جامعه گسترش یابد و شهدا باید سرلوحه زندگی فردی و اجتماعی خود قرار دهیم؛ چرا که آنها بهترین الگو هستند.

وی خدا باوری، دین باوری و ولایت مداری را رمز ماندگاری شهدا عنوان کرد و گفت: این شاخصه ها امروز باید مورد توجه قرار گیرد و اگر می خواهیم در دنیاو آخرت عاقبت به خیر شویم باید به این مؤلفه های مهم سعادت و نیکبختی عمل کنیم.

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در علوم پزشکی سمنان با اشاره به آیه شریفه «ان تنصروالله ینصرکم»  گفت: خداوند هرگز از وعده ای که داده است تخلف نخواهد کرد؛ بنابراین اگر انسان خداباور باشد هرگز تنها نخواهد بود.


منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking