۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۱

برگزاری جشنواره "تاکسیران برتر" / تجهیز ۶۰درصد تاکسی‌ها به پرداخت الکترونیک

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از برپایی جشنواره "تاکسیران برتر" از ۷ تا ۱۳ اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش ایسنا، علیرضا قنادان صبح امروز در نشستی خبری که به منظور تشریح اقدامات سازمان تاکسیرانی در جشنواره "تاکسیران برتر" انجام شد با بیان این که این جشنواره با هدف معرفی دستاوردهای یک ساله همکاران‌مان برگزار می‌شود، گفت: درطول هفته آینده و از هفتم تا سیزدهم اردیبهشت ماه، برنامه‌های زیادی برای تاکسیرانان داریم و امیدواریم که تقدیر از تاکسیرانان تنها منوط به یک روز نباشد و بتوانیم هر سال از ۷ تا ۱۳ اردیبهشت را به عنوان هفته تاکسیران جشن بگیریم.

وی با بیان اینکه ۷ اردیبهشت افتتاحیه جشنواره با حضور شهردار تهران انجام می‌شود، گفت: دو رویکرد حمایت از تاکسیران، مدرن سازی ناوگان و ارتقای خدمات را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در گذشته در حوزه خدمات اینترنتی و آنلاین کارپینو وارد کار شده، گفت: حالا در راستای استفاده از تکنولووژی و فضای استارت‌اپی و قانونمند کردن فضای کسب و کار یک استارت‌اپ دیگر به نام "کابین" را رونمایی می‌کنیم.

قنادان با بیان این که دستور العمل فعالیت تاکسی‌های اینترنتی تدوین شده و تاکسی‌های اینترنتی می‌بایست در این چهارچوب فعالیت کنند، گفت: البته تاکسی‌ها در اولویت کار قرار دارند، اما اگر این جلسه تاکسی‌های اینترنتی بخواهند قانونمند شوند اطلاعات‌شان در سامانه تاکسیرانی ثبت می‌شود.

وی در مورد سرانجام نرخ کرایه جدید تاکسی‌ها در سال جدید با بیان این که در حال حاضر از بخش دولتی در مورد نرخ رسمی تورم استعلام کرده‌ایم تا بر اساس نرخ تورم، کرایه‌ها افزایش یابد، گفت: قول داده بودیم که پرداخت الکترونیک را در تاکسی‌ها توسعه دهیم و حالا بیش از ۶۰ درصد تاکسی‌ها به پرداخت الکترونیک مجهز شده‌اند و مردم می‌توانند از طریق موبایل و با اسکن کد تاکسیران، کرایه خود را پرداخت کنند.

قنادان در مورد زمان اجرای نرخ‌های جدید با بیان این که مقدمات کار پیش رفته است، گفت: ما علاقمند بودیم که از ابتدای سال جدید نرخ کرایه‌ها افزایش باید و امیدواریم هر چه زودتر این مهم محقق شود.

ادامه دارد

کلیدواژه ها :تاکسی تاکسیرانی
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking