۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۵۹

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت رویه معابر شهری ارومیه

اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار برای آسفالت رویه معابر شهری ارومیه

محمد حضرت‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه، با تبریک فرا رسیدن نیمه شعبان و تولد حضرت مهدی(عج) با اشاره به فضاسازی شهر به مناسبت نیمه شعبان، بیان کرد: به مناسبت این روز با سعادت، تمام نقاط مختلف شهر آذین‌بندی شده و همچنین در شب نیمه شعبان در هفت نقطه ارومیه مراسم نورافشانی برگزار شد.

وی با بیان اینکه به مناسبت اعیاد شعبانیه و تولد حضرت مهدی(عج) در مساجد و فرهنگسراهای سطح شهر جشن‌های مختلفی در حال برگزاری است، اظهار کرد: تمامی این جشن‌ها به صورت مردمی و با حضور پررنگ شهروندان در حال اجرا است.

شهردار ارومیه با اشاره به ارسال کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده، بیان کرد: هفته گذشته بنده به همراه استاندار آذربایجان‌غربی و هیات همراه از مناطق سیل‌زده ایلام بازدید کردیم که در این بازدید زوایای مختلف زندگی مردم سیل‌زده از نزدیک برایمان آشکار شد و بر این اساس بر کمک‌های مردمی بیشتر تاکید می‌شود چرا که تمام زندگی آنها در گل و لای بوده و بازگشت به شرایط قبل از سیل و بازسازی دوباره نیازمند زمان و در نتیجه کمک است.

وی اظهار کرد: براساس گزارش‌ها سیل مسکن 36 هزار خانوار را تخریب کرده است و کمک‌های مردمی در چند هفته گذشته در خصوص ارسال اقلام غذایی و بهداشتی بسیار پررنگ بود اما بازسازی این مناطق نیازمند کمک‌های بیشتر و واریز وجه به حساب‌های کمک‌های مردمی است.

حضرت‌پور با تبریک 29 فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امنیت حال حاضر و توسعه در سایه دلاور مردی‌ها و جانفشانی‌های نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی است و دشمن همواره دست از دشمنی با این سرزمین بر‌نمی‌دارد اما دشمنان اسلام و در راس آن آمریکا این را بدانند که تمام توطئه‌های آنها خنثی است.

وی در ادامه با بیان اینکه امسال آسفالت رویه با هدف حذف چاله‌های معابر شهری انجام می‌شود، گفت: امسال برای آسفالت رویه 100 میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است و از شهروندان درخواست داریم در صورت مشاهده هرگونه چاله شهری و معابر ناهموار با سامانه 137 در میان بگذارند تا موارد در اسرع وقت رفع شود.

شهردار ارومیه با اشاره به توسعه فضای سبز و کاشت درخت در شهر، اظهار کرد: در طی چند سال اخیر بر توسعه فضای سبز و کاشت درخت در نقاط مختلف شهر همت گمارده شده و برای هر شهروند درخت کاشته شده است و در تداوم آن نیز بر کاشت 800 هزار درخت به ازای هر شهروند در جهت توسعه فضای سبز اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه جداره‌سازی خیابان امام(ره) در حال اجرا است، درخصوص درخواست شهروندان مبنی بر ایجاد چایخانه‌های سنتی در این محدوده بیان کرد: با هماهنگی لازم بر ایجاد چایخانه‌های سنتی در محدوده خیابان امام خمینی(ره) با هدف ایجاد رفاه شهروندی همت می‌شود.

شهردار ارومیه در پاسخ به سوالات شهروندان مبنی بر افزایش کرایه‌های تاکسی، بیان کرد: افزایش نرخ کرایه‌های تاکسی در جلسه شورای شهر بررسی می‌شود و تا 15 اردیبهشت ماه ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه 12 اردیبهشت ماه جشن گل‌ها در پارک گوللر باغی برگزار می‌شود، عنوان کرد: هفتین جشنواره گل‌ها در تحقق افق 1404 شهر یعنی شهر سالم و پاک و در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی برگزار می‌شود.

کلیدواژه ها :کمک جشن
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking