۳۱ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۷

چهارمحال و بختیاری| روستاهای در معرض خطر به مکان‌های مناسب منتقل شود

چهارمحال و بختیاری| روستاهای در معرض خطر به مکان‌های مناسب منتقل شود
فرماندار شهرستان سامان گفت: جابه‌جایی روستاهای در معرض خطر باید به مکان‌های امن انجام شود‌.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد،کمال اکبریان امشب در همایش چهلمین سال تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با رویکرد مقاوم‌سازی مسکن روستایی اظهارداشت: طی 15 سال گذشته بنیادمسکن در برخی زمینه‌ها مانند روستاها خدمات بی‌نظیری ارائه کرده به‌گونه‌ای که برخی از روستاهای شهرستان سامان نسبت به شهرها بعضا مکان بهتری برای زندگی هستند.

وی با اشاره به اینکه به برکت خون شهدا خدمات بسیاری از جمله جاده، آب، برق، گاز و آموزش و.... در روستاها وجود دارد اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله دارد، افزود: یکی از اولویت‌ها در روستاها اجرای شبکه فاضلاب است که موجب می‌شود شرایط بهتری در روستاها بوجود آید.

فرماندار سامان گفت: رویکرد بنیاد مسکن برای تصویب طرح هادی مطابق با رویکرد دولت است و توجه ویژه به روستاها از برنامه‌های اصلی بنیادمسکن می‌باشد.

اکبریان افزود: کمبود زمین در شهرستان سامان موضوع جدی است که مدیران مربوطه باید فکر اجرایی که منجر به عملیات و اجرا شود برای آن ارائه دهند.

امام جمعه شهرکرد: بسیاری از خانه‌های روستایی چهارمحال و بختیاری در معرض خطر قرار دارندشهرکرد| 6 روستای در معرض خطر سیل شهرستان اردل جا‌به‌جا می‌شوندهلال‌احمر: 234 روستای خوزستان در معرض خطر هستند؛ 141 روستا تخلیه شد

وی با بیان اینکه محصور بودن روستاهای شهرستان سامان در باغات و رودخانه زاینده‌رود علت کمبود زمین در سامان است، عنوان کرد: برای حل این مشکل باید ساخت و ساز در ارتفاعات انجام شود که محدودیت‌های قانونی برای اجرای آن در روستاها باید برطرف یا اینکه چند سایت مسکونی برای جوانان در شهرستان سامان در نظر گرفته شود.

فرماندار سامان تشریح کرد: در طرح هادی مسئله نیاز  اسکان گردشگران در روستاها باید حل شود زیرا این امر موجب توسعه گردشگری در روستاها می‌شود.
اکبریان گفت: سیل اخیر نشان داد برای توسعه روستاها باید مکان‌های مناسب در نظر گرفته شود زیرا سیل اخیر بسیاری از روستاها در استان‌های سیل‌زده را کاملا جابه‌جا کرد.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking