۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۱

بهره برداری از ۴۳ طرح اشتغال زایی در سیستان وبلوچستان

مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: ورزشکاران استان بر قله‌های افتخار ایستاده اند.

بهره برداری از ۴۳ طرح اشتغال زایی در سیستان وبلوچستانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، مدیرکل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: در سال‌های اخیر اقدامات خوبی در راستای کمک به ورزش استان انجام شده به گونه‌ای که امروز ورزشکاران سیستان و بلوچستان بر قله‌های افتخار ایستاده اند.

ادهم کرد در نشست خبری با اصحاب رسانه‌های استان، با تبریک هفته جوان به آینده سازان ایران، اظهار کرد: امسال در راستای اقدامات محوری به عنوان پدیده استان‌های کشور معرفی شدیم در بحث استعداد‌های برتر که تا پیش از این همواره در رده سی و یکم کشور بودیم توانستیم به رده ۱۸ ایران برسیم.

وی افزود: در بحث بیمه ورزشکاران نیز با رشد خوبی روبه رو بوده ایم به گونه‌ای که تاکنون ۴۷ هزار ورزشکار استان را تحت پوشش قرار داده ایم و امسال نیز تلاش داریم تا این تعداد را به بیش از ۶۰ هزار نفر برسانیم.

ادهم کرد زابلی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای استعداد یابی، بیان کرد: امسال طرح استعدادیابی در کشور در مردادماه برگزار خواهد شد و دیگر مدارس هیچ منعی برای شرکت کنندگان نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در سال گذشته در اعزام این مسابقات پنجم شدیم، در تیراندازی یک نفر اعزام داشتیم که الان به شش نفر رساندیم و در بقیه رشته‌ها نیز استعدادیابی زیادی صورت گرفته است و این خوشحالی است.

کرد زابلی تصریح کرد: سال جدید را با برنامه خاصی شروع کردیم و در قدم اول بازی‌های ملی را به استان کشاندیم و درحال حاضر تیم ملی کبدی را به سیستان آوردیم و تیم ملی کریکت را نیز به چابهار کشاندیم که پس از آن به مسابقات اسیایی در امارات اعزام شود.

ورزش استان در ایران نمونه است


وی با اشاره به اینکه صفرتا ۱۰۰ تیم ملی کریکت از استان ماست، اذعان کرد این موضوع در تاریخ استان بی سابقه بوده و این افتخار بزرگی برای ورزش سیستان و بلوچستان است.

مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: اردوی تیم ملی کبدی جوانان برای اولین مرتبه در شهرستان زابل برگزار می‌شود و اگر تایید شود کنفدراسیون جهانی منطقه آزاد چابهار هم کمک مالی کند میزبانی مسابقات باشگاه‌های جهان را استان ما برگزار می‌کند.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌های خاص این اداره در استان، اظهار کرد: مسابقات جودو هم با شرکت قهرمان جهان آذرماه در چابهار برگزار خواهد شد و در رشته‌های کبدی، جودو، کشتی، دو میدانی، ووشو، تیراندازی و فوتسال را در استعداد‌های ورزشی برگزار خواهیم کرد.

کرد زابلی افزود: در حوزه جوانان نیز برای هفته جوان اعتبارات بیشتری تخصیص داده شده است و وزارت ورزش تجربه‌ای در حوزه جوانان نداشت، اما کار‌های بزرگی انجام شده است.

وی بیان کرد: از پول ارزش افزوده استانی استفاده کردیم تا در ۱۴ شهرستان خانه‌های جوان را کلنگ زنی کنیم که در حال حاضر در شهر‌های ایرانشهر، زابل، چابهار و خاش پس از کلنگ زنی کار ساخت آن نیز آغاز شده و در شهر‌های دیگر نیز کار‌ها در حال انجام است و در بعضی از شهر‌ها نیز به خاطر این که زمین به ما تخصیص داده نشد خانه جوان نداریم.

کلیدواژه ها :کبد
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking