۲۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۳۳

بهره برداری از ۴۳ طرح اشتغال زایی در سیستان وبلوچستان/ ورزشکاران استان بر قله های افتخار ایستاده اند

مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: در سال های اخیر اقدامات خوبی در راستای کمک به ورزش استان انجام شده به گونه ای که امروز ورزشکاران سیستان و بلوچستان بر قله های افتخار ایستاده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان در نشست خبری با اصحاب رسانه های استان، با تبریک هفته جوان به آینده سازان ایران، اظهار کرد: امسال در راستای اقدامات محوری به عنوان پدیده استان های کشور معرفی شدیم در بحث استعدادهای برتر که تا پیش از این همواره در رده سی و یکم کشور بودیم توانستیم به رده 18 ایران برسیم.

وی افزود: در بحث بیمه ورزشکاران نیز با رشد خوبی روبه رو بوده ایم به گونه ای که تاکنون 47 هزار ورزشکار استان را تحت پوشش قرار داده ایم و امسال نیز تلاش داریم تا این تعداد را به بیش از 60 هزار نفر برسانیم.

ادهم کرد زابلی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای استعداد یابی، بیان کرد: امسال طرح استعدادیابی در کشور در مردادماه برگزار خواهد شد و دیگر مدارس هیچ منعی برای شرکت کنندگان نخواهد داشت.

وی ادامه داد: در سال گذشته در اعزام این مسابقات پنجم شدیم، در تیراندازی یک نفر اعزام داشتیم که الان به شش نفر رساندیم و در بقیه رشته ها نیز استعدادیابی زیادی صورت گرفته است و این خوشحالی است.

کرد زابلی خاطرنشان کرد: سال جدید را با برنامه خاصی شروع کردیم و در قدم اول بازی های ملی را به استان کشاندیم و درحال حاضر تیم ملی کبدی را به سیستان آوردیم و تیم ملی کریکت را نیز به چابهار کشاندیم که پس از آن به مسابقات اسیایی در امارات اعزام شود.

ورزش استان در ایران نمونه است
وی با اشاره به اینکه صفرتا100 تیم ملی کریکت از استان ماست، اذعان کرد این موضوع در تاریخ استان بی سابقه بوده و این افتخار بزرگی برای ورزش سیستان و بلوچستان است.

مدیر کل تربیت بدنی سیستان و بلوچستان گفت: اردوی تیم ملی کبدی جوانان برای اولین مرتبه در شهرستان زابل برگزار می شود و اگر تایید شود کنفدراسیون جهانی منطقه آزاد چابهار هم کمک مالی کند میزبانی مسابقات باشگاه های جهان را استان ما برگزار می کند.

وی با اشاره به دیگر برنامه های خاص این اداره در استان، اظهار کرد: مسابقات جودو هم با شرکت قهرمان جهان آذرماه در چابهار برگزار خواهد شد و در رشته های کبدی، جودو، کشتی، دو میدانی، ووشو، تیراندازی و فوتسال را در استعدادهای ورزشی برگزار خواهیم کرد.

کرد زابلی افزود: در حوزه جوانان نیز برای هفته جوان اعتبارات بیشتری تخصیص داده شده است و وزارت ورزش تجربه ای در حوزه جوانان نداشت اما کارهای بزرگی انجام شده است.

وی بیان کرد: از پول ارزش افزوده استانی استفاده کردیم تا در 14 شهرستان خانه های جوان را کلنگ زنی کنیم که در حال حاضر در شهرهای ایرانشهر، زابل، چابهار و خاش پس از کلنگ زنی کار ساخت آن نیز آغاز شده و در شهرهای دیگر نیز کارها در حال انجام است و در بعضی از شهرها نیز به خاطر این که زمین به ما تخصیص داده نشد خانه جوان نداریم.

اشتغال زایی برای جوانان استان با طرح های صندوق کارآفرینی امید
این مسئول تربیت بدنی استان با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اشتغال زایی در استان، خاطرنشان کرد: سه میلیارد و 500 میلیارد تومان از صندوق کارآفرینی 43 طرح را که شامل طرح های اشتغال زایی جوانان است را افتتاح کردیم که اشتغالزایی خوبی با این تسهیلات کم بهره ایجاد شده است و وام های برای تجهیز خبرگزاری هاتف جوان و رستوران و تجهیزات باشگاهها هزینه شده است.

وی با اشاره به برنامه های خاص هفته تربیت بدنی گفت: برنامه خاصی را برای هفته جوان از بیست و هشتم تا پنجم اردیبهشت داریم که اختتامیه آن نیز در چابهار خواهد بود.

کرد زابلی خاطرنشان کرد: در هر شهرستان یک برنامه محوری داریم مانند دیدار با خانواده شهدا و تقدیر از جوانان نخبه و برنامه های فرهنگی و دیدارها که در نیمه شعبان نیز مسابقات و برنامه های مختلفی اجرا خواهد شد، همچنین محفل انس با قرآن به مناسبت ولادت حضرت علی اکبر و همایش های پیاده روی و کوهپیمایی در کل استان برگزار می شود.

وی تصریح کرد: جشنواره گلریزان، نشاط و همدلی با محوریت کمک به سیل زدگان در سه شهر هامون ، چابهار و زاهدان که تجلیل از نخبگان برتر و با  حضور استاندار و شخصیت های برجسته برگزار خواهد شد.
 

کلیدواژه ها :کبد
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking