۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۲۰

کمبود امام جماعت روحانی در مدارس خراسان شمالی مشهود است

کمبود امام جماعت روحانی در مدارس خراسان شمالی مشهود است
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی با اشاره به کمبود روحانی و طلبه امام جماعت در مدارس استان گفت: ائمه جماعات مدارس با کمترین توقع به تبلیغ دین اسلام می پردازند و این فداکاری شایسته تقدیر است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ حجت الاسلام علی خادمی امروز در نشست برنامه ریزی فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی مدارس، اظهار داشت: نقش علماء و روحانیون در حوزه فعالیت های فرهنگی و مذهبی بر کسی پوشیده نیست و استفاده از ظرفیت روحانیون در مدارس می تواند تأثیر بسیار خوبی بر جامعه دینی داشته باشد.

جشنواره ملی نماز و نیایش در قم برگزار می‌شوداردبیل میزبان مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی شدهشتمین جشنواره ملی "نماز و نیایش به روایت دوربین" در قم برگزار می شود

وی با اشاه به این که تربیت مقدم بر آموزش است، افزود: برای تعالی فرهنگ دینی در قشر عظیم و بسیار حساس نوجوان و جوان باید سرمایه گذاری کرد تا در آینده بتوانیم شاهد جامعه ای پویا و با نشاط و در مسیر دین مبین اسلام باشیم.

دبیر ستاد ساماندهی شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی خاطرنشان کرد: اگر در مسایل دینی و مذهبی مدارس با تمام قوا وارد عمل شویم، بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که اکنون گریبانگیر جامعه شده است از بین خواهد رفت که لازمه این کار سرمایه گذاری مسئولان و همت و تلاش علماء و روحانیون است.

حجت الاسلام خادمی تصریح کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری نگاهی خاص به جوانان دارند و این موضوع را در بیانیه گام دوم انقلاب بسیار شفاف و واضح بیان کردند، لازم است مسئولان در برنامه ریزی ها نسبت به این مسأله همت بیشتی داشته باشند.

وی اظهار داشت: رسیدگی به مشکلات ائمه جماعاتی که در مدارس به تبلیغ دین می پردازند از وظایف سامان تبلیغات اسلامی است و در این راستا تلاش می‌کنیم تا گوشه ای از مشکلات آن‌ها را بکاهیم.

به گزارش تسنیم٬ در استان خراسان شمالی 1900 مدرسه وجود دارد که از این تعداد تنها 184 مدرسه دارای روحانی و امام جماعت است.

کلیدواژه ها :شمال مذهبی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking