۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۲

استاندار اصفهان:

در صورت بارندگی؛پیش‌بینی‌های لازم برای شرق و شهرستان‌های دیگر شده است!

استاندار اصفهان در پاسخ به آمادگی اصفهان برای سیل گفت: فعلاً هوای آفتابی داریم، دعا کنیم باران بیایید همه پیش‌بینی‌های لازم را همکاران بنده برای شرق و شهرستان‌های دیگر پیش‌بینی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس رضایی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه مردم اصفهان کمک‌های خود را از روزهای ابتدایی جاری شدن سیل در استان‌ها گلستان، لرستان و خوزستان جمع آوری و ارسال کردند، اظهار کرد: کمیته امداد استان اصفهان فعالیت‌های خوبی در زمینه جمع آوری کمک‌های مردمی برای سیل‌زدگان داشته است.

  استاندار اصفهان گفت: سخت است که کمک‌های متعدد مردم شهید پرور اصفهان به سیل‌زدگان استان‌های مختلف را با آمار و ارقام بسنجیم، مردم اصفهان خودجوش و از خود گذشته هستند که جمع‌بندی برای این کمک‌ها از دست ما خارج است.   وی افزود: ۲۸ دستگاه کامیون اقلام مورد نیاز توسط کمیته امداد در شهرستان‌های استان جمع آوری و با ارزشی به مبلغ شش میلیارد تومان امروز به استان خوزستان اعزام شد.   رضایی با بیان اینکه ۱۲ دستگاه کامیون دیگر هم به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون تومان با کمک خیران استان اصفهان امشب راهی خوزستان می‌شود، تصریح کرد: علاوه بر کمک‌های سازمان های دولتی و رسمی استان تعداد زیادی از سازمان های مردمی اصفهان به‌صورت خودجوش کمک‌های مردمی را به مناطق سیل‌زده اعزام می‌کردند و به همین دلیل نمی‌توان آمار دقیق از اعزام کمک‌های مردمی اعلام کرد.   وی بیان کرد: نیروهای متعددی از اصفهان در شهرهای مختلف سیل‌زده حضور دارند و هر کدام از نیروها هم با توجه به توان خود خدماتی را به مردم سیل‌زده انجام می‌دهند.   استاندار اصفهان با توضیح اینکه طبق آمار استان از نظر آمار کمک‌های نقدی رتبه اول و در کمک‌های غیر نقدی رتبه دوم کشور را به خود اختصاص داده است، خاطرنشان کرد: این آمار به غیر از ارسال کمک‌های امروز است؛ من فکر می‌کنم اگر اعزام‌های امروز را هم محاسبه کنیم در کمک‌های غیر نقدی هم به رتبه اول ارتقاء پیدا می‌کنیم.   مقام ارشد دولتی در استان اضافه کرد: این کمک‌های به دلیل پاک نهادی و مهربانی که در مردم استان پهناور اصفهان وجود دارد از اعداد و ارقام خارج است، تعداد زیادی از هیئت‌های مذهبی، مساجد، سازمان های مردم نهاد و خیریه‌های متعدد برای سیل زدگان کمک های مردمی را جمع آوری کردند که از همه تشکر کنیم.   رضایی با تأکید بر اینکه مردم اصفهان در همه صحنه‌ها پیش قدم بوده و هستند، بیان کرد: مردمی که در دفاع مقدس 23 هزار شهید را تقدیم انقلاب کردند، فردا هم در بازسازی‌های این مناطق سیل‌زده حضور خواهند داشت.   وی ادامه داد: استان اصفهان علی‌رغم سیل در برخی از شهرستان‌ها، به‌صورت رسمی و با ابلاغ وزیر کشور معین استان خوزستان و اما در استان لرستان هم شاهد حضور اصفهان هستیم؛ از طرفی هم‌اکنون نیروهای اصفهانی در شهر آق‌قلا برای کمک به سیل‌زدگان حضور دارند.   استاندار اصفهان در پاسخ به سؤال خبرنگار صاحب نیوز که چقدر مدیریت استان برای هشدارهای جاری شدن سیل در اصفهان به‌خصوص در شرق اصفهان آمادگی دارد، گفت: فعلاً هوای آفتابی داریم، دعا کنیم باران بیایید چرا که همه پیش‌بینی‌های لازم را همکاران بنده برای شرق و شهرستان‌های دیگر پیش‌بینی کردند؛ دعا کنید که خداوند رحمت خود را بر ما ارزانی کند.   وی در پایان تأکید کرد: نباید به حواشی پرداخت شود و کمک به انسان دوستی و بشر دوستی از وظایف شرعی است و حاشیه بردار نیست.  
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking