۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۶:۱۲

چاله هایی که یک روستا را از خطر سیلاب نجات دادند

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل گفت: اجرای طرح ایجاد چاله های فلسی و بذرکاری در دامنه پرشیب روستای عزیزآباد در مهار سیلاب نقش مهمی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سلیمان بهمنی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان اردل در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز ؛ اظهار کرد: با توجه به توپوگرافی و موقعیت شهرستان که در شیب بالا واقع شده ، اجرای طرح های آبخیزداری و آبخوانداری در این شهرستان در جلوگیری از فرسایش خاک و سیلاب نقش مهمی داشته است.

وی افزود: اجرای طرح ایجاد چاله های فلسی و بذرکاری در دامنه پرشیب روستای عزیزآباد باجمعیت بیش از 600 نفر که در شیب 70 درصد در دامنه کوه واقع شده ،در مهار سیلاب نقش مهمی داشته است.

بهمنی اذعان داشت : این طرح با همکاری دهیاری، جوامع محلی و اداره منابع طبیعی شهرستان اردل در 25 هکتار از مراتع بالادست روستا در سال گذشته  از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرا شد.

وی در ادامه بیان کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات صندوق توسعه یک میلیارد و 800 میلیون تومان به شهرستان اختصاص ، که اقدامات آبخیزداری در قالب طرح های مکانیکی، بیومکانیک و بیولوژیک در سطح شهرستان اجرا شد.

انتهای پیام /

 

 

منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking