۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۰۰

قائم‌ مقام کمیته امداد استان اصفهان خبر داد؛

خسارت ۱۰ میلیارد تومانی سیل به مددجویان اصفهانی

۱۲۰۰ خانوار تحت حمایت کمیته امداد اصفهان در سیل ابتدای فروردین امسال آسیب دیدند که میزان خسارت وارده به آن‌ها نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کریم زارع در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه یک هزار و 200 خانوار تحت حمایت این نهاد در جریان سیل ابتدای فروردین امسال آسیب‌ دیدند، گفت: خسارت وارده به این مددجویان نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

  قائم‌ مقام کمیته امداد استان اصفهان گفت: مددجویان خسارت‌دیده بیشتر در مناطق غرب و جنوب غربی استان به‌ویژه در شهرستان‌های سمیرم، فریدون‌شهر، چادگان، خوانسار و فریدن قرار دارند.   وی با تأکید بر اینکه منازل همه مددجویان تحت حمایت این نهاد در برابر حوادث طبیعی بیمه هستند، گفت: ارزیابی خسارت‌های وارده به این مددجویان توسط کارشناسان بیمه طرف قرارداد در حال انجام است و به‌زودی مرحله پرداخت خسارت شروع می‌شود.   زارع ادامه داد: در سال 1397 بالغ‌ بر ۵۰۲ خانوار مددجوی شهری و روستایی در این استان دچار خسارات ناشی از حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی شدند که با بهره‌گیری از این پوشش بیمه‌ای خسارات آن‌ها جبران شد.   وی با اشاره به پرداخت بیش از ۴۰۰ میلیون تومان توسط بیمه‌ها برای انجام تعهدات خود در این زمینه گفت: گسترش فرهنگ بیمه باعث کاهش هزینه حمایت از مردم آسیب‌دیده در بلایای طبیعی می‌شود و کیفیت ارائه خدمات ضروری در بحران‌ها را افزایش می‌دهد.   قائم‌مقام کمیته امداد استان اصفهان با بیان اینکه در سال گذشته ۳۷۶ مورد از خسارت‌های مددجویان ناشی از سیل، ۵۱ مورد ناشی از آتش‌سوزی و ۷۵ مورد هم ناشی از سایر زمینه‌های حادثه‌ساز است، گفت: در سال 1397 مددجویان ساکن در روستاهای استان بیش از دیگر مددجویان دچار خسارت شدند که پیش‌بینی کمیته امداد برای ایجاد چتر پوششی بیمه حوادث باعث جبران خسارت‌های این نیازمندان شد.   وی در پایان با بیان اینکه تمرکز این نهاد، جلوگیری از تأثیر عوامل تشدید کننده فقر است، گفت: حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی و خساراتی که بر جای می‌گذارند می‌تواند وضعیت اقتصادی آسیب دیدگان را نامطلوب کند و در این شرایط اقشار نیازمند در معرض آسیب‌های بیشتری قرار دارند که این نهاد با پیش‌بینی بیمه حوادث، موفق به کاستن از عواقب این بلایای طبیعی در جامعه تحت حمایت خود شده است.  
کلیدواژه ها :استان
منبع : دانا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking