۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۳۳

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت مطرح کرد؛

مهمترین علل مرگ جوانان ایرانی/ کاهش سالیانه ۴٠ هزار تولد در کشور

مهمترین علل مرگ جوانان ایرانی/ کاهش سالیانه ۴٠ هزار تولد در کشور
برکاتی با اشاره به علل مرگ جوانان ایرانی گفت: حوادث ترافیکی در راس علل مرگ جوانان قرار دارد.

مهمترین علل مرگ جوانان ایرانی/ سالیانه ۴٠ هزار تولد کاهش پیدا می‌کند/ ۵٠ درصد طلاق‌ها در ۵ سال اول ازدواج اتفاق می‌افتد/به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، حامد برکاتی مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس در نشست خبری به مناسبت روز جوان اظهار کرد: اداره جوانان در دفتر جمعیت وزارت بهداشت شکل گرفته و رویکرد‌ها و بسته‌های جدید از سال ٩٢ اجرایی شده است و جوانان می‌توانند امید و بالندگی کشور را به دنبال داشته باشند؛ اگر جوانان احساس امنیت کنند این احساس به سایر جامعه نیز منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به وظیفه ذاتی وزارت بهداشت که سلامت جامعه را به عهده دارد، امید به زندگی نزدیک به ٨٠ سال رسیده است، به طور حتم مداخلات در حوزه مادران باردار و کودکان در افزایش امید به زندگی کمک کرده است و اگر به خواهیم در دهه ١۴٠٠ امید به زندگی به ٨٠ برسد، توجه به پیشگیری از مرگ جوانان اهمیت دارد.

برکاتی با اشاره به علل مرگ جوانان ایرانی گفت: حوادث ترافیکی در راس علل مرگ جوانان قرار دارد و ٣٠ درصد علل مرگ را تشکیل می‌دهند، خودکشی، خشونت سکته قلبی و مغزی و سوء مصرف مواد مهمترین علل مرگ جوانان در کشور محسوب می‌شود.

مدیرکل دفترسلامت جمعیت، خانواده و مدارس ادامه داد: تاکنون ٢٠٠ هزار جوان در دانشگاه و پادگان، حوزه‌های علمیه در زمینه حوادث ترافیکی آموزش دیده اند.

برکاتی از تدوین سند راهبردی جوانان خبر داد و گفت: پیشگیری از مرگ زودرس جوانان صورت گرفته است و این سند در کل کشور توسعه پیدا کرده است.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking