۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۰۰

دومین کنگره بین‌المللی ارتوز و پروتز در اصفهان برگزار می‌شود

دومین کنگره بین‌المللی ارتوز و پروتز در اصفهان برگزار می‌شود
نایب رئیس انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران از برگزاری دومین کنگره بین‌المللی آرتور و پروتز با حضور شرکت کنندگانی از کشورهای مختلف جهان در اصفهان خبر داد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، ابراهیم صادقی در این باره اظهار داشت: در سطح کشور 5 دانشکده توانبخشی داریم که دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین دانشکده‌های توانبخشی در کشور است که از جایگاه علمی خوبی در بین دانشکده‌های دیگر برخوردار است.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی به دلیل بالا بودن سطح علمی اعضای هیئت علمی دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با دعوت از 2 تن از اساتید این دانشکده، اقدام به تدوین استانداردهای بین‌المللی خدمات ارتوز و پروتز کرد.

نایب رئیس انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران بیان کرد: دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان تنها دانشکده در کشور،‌ منطقه خاورمیانه و غرب آسیا است که از سوی سازمان بهداشت جهانی برای تدوین استاندارد خدمات در این رشته دعوت به کار شد.

وی با بیان اینکه ارتوز و پروتز از رشته‌های توانبخشی هست که به دلیل تغییر سبک زندگی و کم‌تحرکی و ایجاد مشکلات اسکلتی و عضلاتی در  افراد نیاز به کارشناسان متخصصان این رشته بیش از پیش احساس می‌شود، تصریح کرد: شیوع بالای دیابت و بیماری‌های غیرواگیر در ایران ضرورت وجود خدمات این رشته را دو چندان کرده است.

استقرار کلینیک‌های سیار چشم پزشکی و دندانپزشکی در یادمان شهدای هویزهتیم‌های پزشکی سپاه استان بوشهر به روستاهای سیل‌زده خوزستان اعزام شدندتیم پزشکی بیمارستان نیروی زمینی ارتش کرمانشاه به مناطق سیل‌زده دلفان اعزام شد

صادقی گفت: وجود مشکلات اسکلتی و عضلانی مادرزادی و مشکلاتی که بر اثر پیری و کهنسالی بر فرد عارض می‌شود و نقص عضو که بر اثر تصادفات و در دوران جنگ برفرد عارض شده است نیاز به دریافت خدمات ارتوز و پروتز را به وجود آورده است. استفاده از خدمات این رشته به عنوان جایگزین و یا قسمتی از فرآیند درمان در بسیاری از ضایعات برای افراد جامعه کاربرد دارد.

شرکت 8 کشور خارجی در سیزدهمین کنگره سراسری آرتوز و پروتز

وی با اشاره به  برگزاری سیزدهمین کنگره سراسری ارتوز و پروتز در اصفهان اظهار داشت: برای دومین بار این کنگره در اصفهان برگزاری می‌شود. سخنرانان و شرکت‌کنندگانی از کشورهای آمریکا، انگلستان، اسپانیا، الجزایر، لبنان، سریلانکا، گینه و سیرالئون همکاری می‌کنند.

نایب رئیس انجمن علمی ارتوز و پروتز ایران افزود: سازمان بهداشت جهانی با همکاری دانشکده توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اقدام به تدوین استانداردهای خدمات آرتور و پروتز کرده است.

وی بیان کرد: دومین کنگره بین‌المللی و سیزدهمین کنگره سراسری ارتوز و پروتز که از 4 تا 6 اردیبهشت در مجموعه سیتی‌سنتر اصفهان برگزار می‌شود، دارای امتیاز آموزش مداوم برای کارشناسان و متخصصان رشته‌های توانبخشی (ارتوپدی فنی، فیزیوتراپی، کاردرمانی) و پزشکان عمومی و متخصص (ارتوپدی، نورولوژی، جراحی اعصاب و طب فیزیکی) است.

کلیدواژه ها :سراسر کشور
منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking