۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۰

پرونده کلاهبرداری ۸ کیلو و ۱۹۷ گرم طلا در اصفهان بسته شد

پرونده کلاهبرداری ۸ کیلو و ۱۹۷ گرم طلا در اصفهان بسته شد
فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف ۸ کیلو و ۱۹۷ گرم طلا که یک طلا فروش پس از کسب اطمینان دیگر طلافروشان با عنوان قرض، کلاهبرداری و به یکی از کشور‌های همسایه متواری شده بود خبر داد.

 به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،سردار "مهدی معصوم بیگی فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار داشت: در پی دریافت شکایت‌هایی به پلیس آگاهی اصفهان مبنی بر اینکه طلافروشی ۸ کیلو و ۱۹۷ گرم طلا را بدون هیچ مدارکی از دیگر طلافروشان تحت عنوان همکاری و معاملات کیفی قرض گرفته و متواری شده، بر این اساس، بررسی موضوع در دستور کار ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری قرار گرفت.

وی افزود: پس از تشکیل پرونده و در بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد این پرونده ۳۸ شاکی دارد که اقدامات قانونی برای کشف محل اختفای او انجام شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: پس از انجام یک سری اقدامات تخصصی و در بررسی‌های انجام شده توسط کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری مشخص شد متهم مورد نظر قبل از شکایت شاکیان از کشور خارج و در یکی از کشور‌های همسایه می‌باشد که اقدامات قانونی برای دستگیری او انجام شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان تصریح کرد: ماموران در مراحل بعدی تحقیقات دریافتند مادر متهم نیز در این کلاهبرداری با او همدست بوده که او را در یکی از شهرک‌های اطراف شهر اصفهان شناسایی و دستگیرکردند.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: مادر متهم هنگامی که با مستندات پلیس روبه رو شد به ذوب کردن طلا‌ها درقالب ۳۰ شمش و در مجموع به وزن ۸ کیلو و ۱۹۷ گرم اعتراف و محل اختفای آن‌ها را اعلام کرد.

وی با اشاره به کشف طلا‌ها ادامه داد: با توجه به اینکه طلافروش‌ها، طلا‌ها را بدون هیچ مدرکی به این فرد کلاهبردار تحویل داده بودند، طلا‌های کشف شده طبق دستور مقام قضائی به صندوق امانات بانک تحویل شد تا پس از اقدامات قانونی به مالکان اصلی بازگردانده شود.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: علی رغم توصیه‌های مکرر پلیس مبنی بر عدم اعتماد به هر شخصی متاسفانه بار‌ها شاهد وقوع انواع کلاهبرداری ناشی از اعتماد به کلاهبرداران هستیم که مجددا توصیه می‌شود با رعایت توصیه‌های پلیس فرصت ارتکاب جرم را از مجرمان سلب کنید.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking