۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۳۳

نقش سازنده علما در مدیریت و رهبری بیداری اسلامی

نقش سازنده علما در مدیریت و رهبری بیداری اسلامی
گروه اجتماعی- امام جمعه زاهدان گفت: در شرایطی که امپراتوری رسانه‌ای غرب تمام قدرت خود را علیه اسلام به‌کار گرفته است، علمای شیعه و سنی نقش سازنده‌ای در خنثی کردن توطئه‌ها و مدیریت و رهبری بیداری اسلامی دارند.

به گزارش ایکنا از سیستان‌وبلوچستان، حجت‌الاسلام مصطفی محامی، امام جمعه زاهدان شب گذشته در نشست ائمه جمعه و جماعت شیعه و سنی و مدرسان حوزه‌های علمیه شهرستان خاش، گفت: حضور علمای شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان یک ظرفیت بزرگ است که می‌توان از آن برای تقویت وحدت و دفع توطئه‌های دشمن بهره برد.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب از سال‌های دور تاکنون نگاهی ویژه به منطقه داشته‌اند، افزود: ایشان همواره به مسئولان نظام توصیه می‌کنند که به سیستان و بلوچستان و مردم فهیم و نجیب آن توجه داشته و از ظرفیت علمای این منطقه در جهت مقابله با تهدیدات شوم دشمنان بهره ببرند.
نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: در شرایطی که امپراتوری رسانه‌ای غرب تمام قدرت خود را علیه اسلام به‌کار گرفته است، علمای شیعه و سنی نقش سازنده‌ای در خنثی کردن توطئه‌ها و مدیریت و رهبری بیداری اسلامی دارند.
وی با بیان اینکه در نظام اسلامی زمینه برای تقریب و همبستگی دینی فراهم است، ادامه داد: نقش حوزه‌های علمیه در تقویت وحدت و جلوگیری از تفرقه بی‌بدیل است؛ حوزه‌های علمیه نباید اجازه دهند تفاوت‌های فقهی تبدیل به اختلافات در سطح جامعه شود.
محامی اظهار کرد: حوزه‌های علمیه به واسطه ترویج دین و اخلاق و معنویت و بصیرت افزایی نماد وحدت و همدلی در جامعه اسلامی به شمار می‌روند.
امام جمعه زاهدان عنوان کرد: مراکز علمی و فرهنگی، حوزه‌های علمیه، مساجد و دانشگاه‌ها ظرفیت‌های ارزشمندی در جامعه اسلامی هستند که در عرصه‌های مختلف به توسعه، رشد و آبادانی جامعه کمک می‌کنند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :بیداری اسلامی
منبع : خبرگزاری قرآن
website tracking