۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۱۰

مسابقات کبدی انتخابی استان سمنان برگزار می‌شود

لیلا سیفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان اظهار کرد: مسابقات استانی کبدی را فروردین‌ماه در رده سنی بزرگ‌سالان و در بخش‌های آقایان و بانوان برگزار می‌کنیم.

نایب رئیس هیأت کبدی استان سمنان گفت: رقابت‌های انتخابی کبدی استان سمنان برای شرکت در رقابت‌های لیگ دسته یک کشور اواسط اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.

سیفی با اشاره به اینکه چهار تیم در بخش بانوان در رقابت‌های انتخابی کبدی استان سمنان شرکت دارند، اضافه کرد: در بخش آقایان هم چهار تیم با هم به رقابت می‌پردازند.

نایب رئیس هیأت کبدی استان سمنان با بیان اینکه از امکاناتی که در اختیار ورزشکاران کبدی قرار دارد راضی هستیم، تصریح کرد: امکانات در اختیار ورزشکاران در شهرستان‌ها خوب است و خوشبختانه با همکاری ورزش و جوانان و آموزش و پرورش ازلحاظ فضای ورزشی و تخصیص سانس‌های مختلف سالن‌های ورزشی مشکلی نداریم.

سیفی با تأکید بر اینکه مقداری ازلحاظ بودجه‌ای مشکل داریم، اضافه کرد: کبدی رشته‌ای نیست که بتوانیم شهریه از ورزشکاران دریافت کنیم و همچون بسکتبال و فوتبال خیلی جا افتاده نیست که شهریه‌های آن‌چنانی دریافت شود و خیلی از سانس‌های سالن‌ها برای ما رایگان است.

وی با اشاره به اینکه مقداری در هزینه‌ها و کرایه برخی سالن‌ها مشکل داریم، تصریح کرد: برای اعزام‌ها خیلی باید دوندگی کنیم تا از برخی دستگاه‌ها و افراد پولی دریافت کنیم و اعزام‌های ما انجام شود.

نایب رئیس هیأت کبدی استان سمنان با بیان اینکه همچون فوتبال و بسکتبال متقاضی در این رشته وجود ندارد، اضافه کرد: با اقبال کمتری در این زمینه مواجه هستیم و این رشته خیلی استقبال‌کننده ندارد.

وی درباره جمعیت ورزشکاران فعال در رشته کبدی استان سمنان، با تأکید بر اینکه طی یکی دو سال اخیر خیلی رشد داشتیم، تصریح کرد: سال 97 فستیوالی در سمنان برگزار شد و حدود 200 بازیکن نوجوان خانم در آن شرکت داشتند و خیلی جای خوشحالی داشت.

سیفی با اشاره به اینکه در شهرستان سمنان بخش بانوان خیلی فعال است، اضافه کرد: جمعیت ورزشکاران بانوی فعال ما در شهرستان سمنان به 500 نفر می‌رسد.

نایب رئیس هیأت کبدی استان سمنان با بیان اینکه طی یک سال اخیر در بحث بیمه‌ای هم خیلی رشد داشتیم، اظهار کرد: حدود 30 ورزشکار بیمه‌شده در این رشته در استان سمنان داریم.

کلیدواژه ها :کبد شرکت
منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking