۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۲

سیل 81 میلیارد ریال خسارت به مدارس چهارمحال و بختیاری وارد کرد

سیل 81 میلیارد ریال خسارت به مدارس چهارمحال و بختیاری وارد کرد
مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: میزان خسارت وارده به مدارس استان در سیل اخیر 81 میلیارد و 909 میلیون ریال برآورد شده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرکرد، فرحناز قائدامینی امشب در شورای آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در بارندگی‌ها و سیلاب سه موج بارشی در ابتدای فروردین‌ماه جاری به 218 واحد آموزشی در استان خسارت وارد شده است، گفت: بیشترین این خسارات در شهرستان فارسان و کوهرنگ هر کدام با 49 فضای آموزشی بوده است.

وی با بیان اینکه در این بحران به 25 هزار و 205 متر مربع از ساختمان‌های اصلی مدارس خسارت وارد شده است، افزود: هزینه بازسازی این ساختمان‌ها 46 میلیارد و 414 میلیون ریال برآورد شده است، بیشترین این خسارت‌ها در شهرستان کوهرنگ با میزان هزینه بازسازی 18 میلیارد و 890 میلیون ریال بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در این بارندگی‌ها 7 هزار و 737 متر از حصار فضاهای آموزشی استان تخریب شدند و برای بازسازی به 35 میلیارد و 495 میلیون ریال اعتبار نیاز است، اضافه کرد: بیشترین آسیب به حصارهای شهرستان فارسان با هزینه بازسازی 4 میلیارد و 830 میلیون ریال وارد شده است.

 قائدامینی با اشاره به اینکه مبلغ کل خسارات وارد شده به ساختمان‌های اصلی و حصار مدارس طی بحران سیل در استان 81 میلیارد و 909 میلیون ریال برآورد شده است، ادامه داد: بیشترین خسارات در فضاهای آموزشی استان به ترتیب به شهرستان فارسان با خسارت 22 میلیارد و 80 میلیون ریال، به شهرستان کوهرنگ با خسارت 21 میلیارد و 190 میلیون ریال و به شهرستان کیار با 15 میلیارد و 200 میلیون ریال وارد شده است.

تعیین تکلیف خسارت سیل به مدارس چهارمحال و بختیاری؛ علت تخریب مدارس فارسان مشخص شودمصوبه کمیسیون برنامه مجلس درباره جبران خسارت سیل‌زدگانسیل 100 میلیاردریال خسارت به بناها و آثار تاریخی گلستان وارد کرد

وی با بیان اینکه 69 مدرسه و 9 سالن ورزشی برای اسکان اضطراری سیل زدگان در استان تجهیز شدند، گفت: در این بحران  889 نفر از سیل‌زدگان در اماکن آموزشی اسکان داده شدند و که عمده این افراد در مناطق بازفت و فلارد بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با اشاره به کاهش 67 درصدی اسکان مسافران نوروزی در مدارس استان در سال جاری، افزود: در نوروز سال 97، 12 هزار و 107 خانوار در مدارس استان اسکان یافتند که این تعداد در نوروز سال جاری به 4 هزار  290 خانوار کاهش یافته است.

قائدامینی اضافه کرد: در سال جاری 21 پایگاه، 112 مدرسه و 888 کلاس در غالب گروه الف و ب آماده اسکان مسافران نوروزی بودند.
وی با بیان اینکه با وجود آسیب‌های سیل به مدارس استان تمامی کلاس‌های درس در 17 فروردین‌ماه جاری تشکیل شدند، ادامه داد: تنها در 2 منطقه بازفت خانه برای تشکیل کلاس درس اجاره گرفته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در آمارهای موجود مقاسیه بارش‌ها و آسیب‌ها نشانگر این است که بیشترین خسارات سیل به مدارس شهرستان فارسان وارد شده است، بالا بودن این خسارات نمایانگر فرسودگی مدارس این شهرستان است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking