۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۹

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در سفر به کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد؛

ثبت پارک علم و فناوری استان در پارک های دانش بنیان کشور+تصاویر

ثبت پارک علم و فناوری استان در پارک های دانش بنیان کشور+تصاویر
ظهر امروز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در یاسوج، پارک علم و فناوری واقع در دانشگاه یاسوج را کلنگ زنی و تاکید کرد از آن پارک می توان در جهت کارآفرینی بهره برد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  رسانی صبح زاگرس؛ ظهر امروز معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با حضور در یاسوج، پارک علم و فناوری واقع در دانشگاه یاسوج را افتتاح و  بیان کرد از آن پارک می توان در جهت کارآفرینی بهره برد.

 

 

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در این مراسم گفت: حدود ۴۱ پارک علم و فناو ی دولتی در کشور بوده، که پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد آخرین پارکی بود که ثبت شد، در این ارتباط پارکهای دانش بنیان در مرز ۴ هزار و ۳۰۰ شرکت است،  که انتظارم داریم با فروش این شرکت ها منافع حاصل را کشسب کرد، به عنوان مثال در پایان سال ۹۷ حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش شرکت ها بوده است.

 

 

وی ادامه داد: افتتاح پارک های علم و فناوری  یک حرکت جدی است که در استان از لحاظ مقوله های علمی و  دانش دنبال آن بوده،و خصوصا  کسانی که در دانشگاه ها کار میکنند راه مشخصی داشته باشند تا بتوانند شرکتهای خود را ثبت کنند و کارآفرینی بر اساس زیست بومی که در این استان کار میشود و خصوصا گیاهان دارویی و کشاورزی دارد انجام شود.       وی اظهار کرد: بازدیدی که از پارک علم و فناوری این استان داشتم بچه های فعال و زنده باانگیزه و با اعتماد به نفس بسیار بالا در استان کار میکنند، و برنامه های حیلی مفصلی تعریف کردیم به خصوص امسال که سال رونق تولید  هست برنامه های گسترده ای در سال ۹۸ داشته، که بخش عمده ای از آنها مقابله با تحریم ها و حل و فصل تحریم از طریق شرکت های دانش بنیان است.         ستاری گفت: بحث تحریم در دارو و پزشکی وجود دارد،  که برنامه های گسترده در حوزه تحریم داشته،  در همین ارتباط  سال گذشته بخش عمده ای از محصولات به بازار آمد         وی بیان کرد:  مرکز رشد سلامت دانشگاه علوم پزشکی و همچنین  زیست بوم باید ایجاد کرد، که در قالب پارک ها و کارخانه جات نوآوری با بخش خصوصی به وجود آورده شود         ستاری در بازدید از علوم پزشکی یاسوج گفت:  ۴۵۰میلییون تومان اعتبار پیش بینی شده برای باغ گیاهان دارویی پیش بینی شده است، و  از طرفی ۱۳ واحد فناور ۸  شرکت دارند.         تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:                         
کلیدواژه ها :پارک
منبع : دانا

پربازدیدترین امروز

website tracking